| deyutza96_7596 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa tara pentru voi si de ce?happy

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Statul din EE.UU California imi inspira mai multa libertate si frumusete.

| Larisa a răspuns:

Cea mai frumoasa tara pentru mine este Romania.Este locul in care ma intorc cu drag,locul cel mai apropiat sufltului meu, este ACASA. locul unde sunt parintii si prietenii mei, locul unde m-am nascut si am invatat primele cuvinte si primii pasi...o zi faina

| Pepper9 a răspuns:

Anglia.Imi place tara pentru cultura lor, accentul si etc.Totusi am vazut multe tari si cam toate mi-au placut la fel de mult, dar Anglia este altceva pentru mine.Mi-am dorit de mult timp sa merg acolo. Oamenii sunt civilizati, obiectivele turistice minunate si totul are un aer vechi si cred ca de asta imi place asa de mult.Iti recomand sa te duci in Anglia, mai ales in Londra.
DeSiRe23Betty In Instabul oamenii sunt civilizati?! Inseamna ca noaptea tu nu te-ai plimbat ca si mine.Chiar nu mi-a placut acolo,mai ales barbatii erau toti dubiosi si eu nu puteam sa merg in pantaloni scurti ca ei se uitau foarte insistent la noi(eu si mama mea)+ am intrebat un barbat unde este ceva port ca sa mergem pe celalalt mal(Asia) el a ras, ne-a dus cu autobuzul(dupa ce am cumparat noi bilete) foarte departe de port, mai ales ca radea cu toti care erau din autobuz si a facut-o intentionat.Am zis doar un caz pentru ca doar cu el am vorbit mai mult.Dar nu poti sa spui ca turcii sunt civilizati.Chiar nu mai vreau sa ma duc in tara aia.

| Pepper9 a răspuns:

Marea Britanie (engleză Great Britain, scoţiană Breatainn Mhòr, galeză Prydain Fawr, cornică Breten Veur, Scots Graet Breetain) este o insulă în vestul Europei. Este înconjurată de Marea Nordului, Canalul Mânecii, Marea Irlandei şi Oceanul Atlantic. Este cea mai mare dintre Insulele Britanice, care mai cuprind Irlanda, insula Man, Jersey, Guernsey, arhipelagurile Shetland şi Orkney.
Se mai foloseşte denumirea de Marea Britanie pentru desemnarea celor trei ţări componente ale Regatului Unit care se află pe această insulă: Anglia, Ţara Galilor şi Scoţia.
De cand stii tu ca Anglia nu este tara?

| Pepper9 a răspuns:

Eu asa am invatat la scoala, asa spun si crede-ma chiar m-am informat.In primul rand nu tu trebuia sa comentezi asa despre ceea ce am spus eu,cum ar fi Anglia tara. Poti sa fii si cel mai bun din liceu la geografie,asta nu inseamna ca tu stii cel mai bine la materia asta si trebuie sa comentezi asa cand cineva spune ceva gresit.
Hai sa-ti fac pe plac, am fost doar intr-o parte a Marii britanii si a Irlandei de nord, numita Anglia.

| KaRa23S a răspuns:

Turcia. E superba de frumoasa si civilizata. Mai ales Istanbul. E incojurata de mare. seara e plin de beculete :d Nuj cum sa spun

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Nu pot sa aleg, fiecare e speciala in felul ei! As dori sa le vizitez pe toatehee hee

| Gabitza a răspuns:

Buna
Cea mai frumoasa tara din punctul meu de vedere este Marea Britanie. Este superb! Chiar ai foarte multe de vizitat, foarte multe de invatat de la acei oameni! Este incredibil de frumos atunci cand ploua si vezi cum oamenii merg pe strada cu diferite umbrelehee hee, cum cafenelele sunt tot timpul pline. Recomand tuturor sa viziteze Marea Britanie. Ma impresioneaza cum au ei grija de natura. Este mirific! Parca natura ar prinde viata... happy

| SufletAcadelicit a răspuns:

India. Ador tradiţiile lor. Cum se-mbracă. Îmi place cum cântă femeile. Ating nişte note pe care alte naţii le ating mai greu. India e pur şi simplu fermecătoare.

| AbcElly a răspuns:

America-ca sunt gangsteri, benzi, si cele mai multe vedete se gasesc in S.U.A

| karma15 a răspuns:

ROMANIA pentru ca daca stai sa cauti crezi ca nu gasesti nimic frumos in Romania? Adevarul este ca nu prea este exploatat la potenitialul maxim turismul, sunt foarte multe locuri frumoase care merita vazute si aici.Voi credeti ca in alte tari viata esti chiar asa de roz cum o vedeti la TV? Daca iti arata 3 locuri mai frumoase asa de exemplu in Italia insemna ca gata e raiul pe pamant.Normal ca nu o sati arate partile rele care le are pentru ca in primul rand e vorba de bani...

| karma15 a răspuns:

De cand e Anglia tara nu stiu laughing

| karma15 a răspuns:

Nevermind eu sunt cel mai bun din liceu la geografie.Credema ca Anglia nu e tara, e doar o parte componenta a Regatului Unit sau Marea Britanie cum vrei sa-i spui.Pentru ca daca ar fi cum spui tu insemna ca Scotia, Tara Galilor si Irlanda de Nord pe care tu nu ai mentionato ar fi tari independente, ar avea suveranitate.Mai informeazate inainte si apoi punemi vorbele la indoiala.E ca si cum ai spune la noi ca Transilvania e tara cam asa te exprimi tu.

| karma15 a răspuns:

Da cam cam pripit cu comentariile scuze, acum da e bine.

| N3X7 a răspuns:

Italia - si daca as fi fost ti'as fi zis de ce

| dcm4ever a răspuns:

Sincer nu am una preferata dar ori care ar fi ea sa nu fie tara asta de **** care se numeste ROMANIA...

| Arrysa a răspuns:

Franta-ptr.ca au multe locuri frumoasa de vizitat :Turnul Efel, DisneyLand Paris, arcul de Triumf< si aceste exemple sunt doar cele cunoscute> happy laughing