| Lili_9060 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa tara?

59 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai frumoasa tara este tara ta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Aceea in care te poti simti extraordinar de bine, libera si acceptata, unde exista multa toleranta, unde sa nu-ti fie rusine sa spui ca esti roman/ca, unde sa iti placa oamenii, zambetul si amabilitatea lor, gradul lor de civilizatie si relationare, unde sa te poti bucura de fiecare zi si de provocarile pe care aceasta ti le aduce, si de eforturile tale de a le surmonta, unde sa te bucuri ca poti cunoaste oameni si personalitati deosebite fara fite ca la noi, etc, etc.

Ar putea fi si Anglia, si Belgia, si Elvetia, si Franta, si Italia, si Luxembourg, sau vreo tara nordica sau una exotica, ca Thailanda - unde am citit recent ca s-a stabilit un roman si nu mai vrea sa vina decat in vizita comparativa!

Marele spirit care a fost Lucian Blaga, spunea undeva: "Sa ajungi in tara aceea. pe care o porti in suflet!".

Dar, nu neglija ca asta depinde foarte mult si de personalitatea ta, de a putea accepta si multe alte lucruri diferite, si de a te adapta constructiv si benefic spre binele tuturor!

| Flav a răspuns:

Cea in care te-ai nascut.

| Razvan a răspuns:

Norvegiasmug

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu poti face un clasament, dar cu siguranta as vizita Seychelles http://www.seychelles.travel/en/home/index.php

| Vizitiul a răspuns:

Patria ta, restul sunt tari.

| Gizăz a răspuns:

Transilvania şi nordul Moldovei de la noi şi Austria cu Elveţia.

| Derye a răspuns:

Romania e cea mai frumoasa tara. Avem de toate: munti, rauri, delta, deschidere la mare, campii, fluviu, 4 anotimpuri si multe altele. Doar ca...noi suntem prosti.

Romania mai e si cea mai bogata tara din lume. De la noi se fura de 2000 de ani si inca este de furat. straight face

| Mefisto23 a răspuns:

Fiecare tara are frumusetea ei. Pentru mine inca Romania este cea mai frumoasa, dar daca ar fi sa aleg as zice Franta, Turcia, Maroc.

| traficanta a răspuns:

Spaniahappy

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

California!

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

America si California si Egipt!

| sandy a răspuns:

Cred că dacă măturăm un pic gunoaiele(alea aruncate pe jos şi alea din parlament şi şmecheri proşti)ROMÂNIA ar fi cea mai frumoasă ţară din lume.

| cornel a răspuns:

Frantahappy

| cornel a răspuns:

Germania

Răspuns utilizator avertizat
| Maria_3931 a răspuns:

Cred ca o sa razi cand vei citii aceste randuri... dar dupa parerea mea noi avem o tara superba...numai ca nu stim sa o pretuim! http://www.google.ro/......http?/url

| Maria_3931 a răspuns:

Cred ca o sa razi cand vei citii aceste randuri... dar dupa parerea mea noi avem o tara superba...numai ca nu stim sa o pretuim! http://www.google.ro/......http?/url

| Smileee a răspuns:

Mie mi`i se pare ca este Grecia cea mai frumoasa tara.

| myxolaryy a răspuns:

Dupa mine franta

| šρяίηģ a răspuns:

Romania. Dupa. Japonia mi se pare cea mai avansata, civilizata si frumoasa tara. Am fostl la Tokio, dar presupun ca si restul tarii este la fel de ingrijita. big grin

| Sconcsiş a răspuns:

Din tarile in care am fost pana acum...Croatia

| emir a răspuns:

Romania, doar ai nationalitate de roman

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a răspuns:

Argentina

preferata ta care e?

| Ioananmt a răspuns:

Toate tarile au ceva frumos cu care sa se mandreasca ex Romania are mina de aur in baia mare franta are turnul si multe altele

| ExTaZy_7517 a răspuns:

Romania... dar nu este cine sa ii puna frumusetea in valuare

| lly a răspuns:

Nu cred ca exista o tara in lumea asta care sa nu aiba ceva frumos, care sa te impresioneze

| Andy17 a răspuns:

Grecia

| Byclick a răspuns:

Canada

| ♫♥laurik♥♫ a răspuns:

Eu cred ca Grecia. happy

Dar vara asta am fost in egipt. nu e rau nici acolo big grin