| ruxaruxiruxyutza a întrebat:

Care este compatibilitatea dintr taur si berbec?

Răspuns Câştigător
| melittlelioness a răspuns:

Taur si Berbec? Ce face Focul când da de Pamânt, nisip sau piatra? Trece mai departe, încercând sa gaseasca chestii mai usor de digerat... Iar Pamântul, daca nu e roca, poate fi transformat într-o opera de arta, daca Focul are rabdare si timp...

Nici ca se puteau întâlni doi oameni mai diferiti ca voi! Berbecul : rapid, impetuos si nerabdator. Iar tu, calm, inflexibil si la fel de încapatânat (amândoi aveti coarne!). Berbecul e plin de idei, de proiecte, iar tu. la un moment dat ai sa te uiti la creatura asta întrebându-te : "bine, dar daca merge si asa, de ce naiba sa schimbam ceva?" Zgomotos, plin de entuziasm, Berbecul poate epuiza resursele multora... mai ales pe ale tale. El trebuie sa aiba ultimul cuvânt, sa câstige, sa fie acolo sus, în vârf! Nici sa nu-ti treaca prin gând sa-i spui ce sa faca si cum sa faca, foc izbucnind de unde nici nu te asteptai. El este forta vietii, intensitatea eului... Ei, aici ai putea tu sa intri în scena, pe post de ancora în viata lui frenetica : sa fii un tarm stabil în viata furtunoasa a Berbecului. Calmul tau, abordarile tale rationaliste ar putea sa-i fie de folos unui Berbec, numai sa-l faci sa priceApa, sa se mai uite si-n alte universuri decât în cel al carui soare este el însusi.

Funditaaaaaaaaaa