| Ricky78 a întrebat:

Care este diferenta dintre adolescentii din ziua de azi si cei din anii 20'?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Adolescentii din ziua de azi au I-phone, tableta, (unii) fac mai mult de 4 clase, au internet, au TV color.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adolescentii anilor '20 traiau intro lume a razboaielor, intro lume distrusa de razboaie. Aveau noroc sa faca 4 clase si marea moajoritate munceau pentru fiecare bucatica de paine.

Adolescnetii din ziua de azi se dau cu fundul de pamant ca nu au ultimul model de iPhone

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pai inainte pe vremea parintilor sau a bunicilor nostri adolescentii erau mai invatati si trebuiau sa invete ca sa ajunga oameni priceputi. Iar adolescentii din ziua de astazi sunt mai nesimtiti si injura, nu mai sunt silitori(doar unii dintre ei) si isi pierd vremea pe strada in loc sa invete si sa se sileasca sa ajunga si ei oameni.

| Mihaela_Buzduganmih_1998 a răspuns:

Diferenta este ca adolescentii din zilele noastre sunt mai independenti iar cei din ani 20` asacultau ce spunea parintele si chestii de genu