| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre emisiunea "In puii mei" si Vacanta Mare! adica ma refer la faptul de ce aceasta emisiune in puii mei este asa de iubita iar despre vacanta mare imi aduc aminte ca era atit de hulita...
emisiunea asta in puii mei mi se pare atit de .....josnica incit ..in fine...

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Vacanta mare ha? Oamenii astia m-au invatat ce-i umorul adevarat. Am ras, stateam pana la 2 noaptea pe youtube uitandu-ma la episoade.
In puii mei mi se par mascareli niste prosteli, fac misto prea mult de oameni, adica mai mereu fac misto de oameni, in timp ce Vacanta Mare creau ei personaje de care faceau misto, Leana si Costel, Crapu si Menumorut, Axinte si Lila, si multi altii.
M-am uitat la toate episoadele de pe youtube, si atunci cand apare unul nou, intarzii si la scoala nu ma duc 1 ora ca sa ma uit la ei, pentru ca sunt preferatii mei.
Imi pare extrem de rau ca s-au dus la Kanal D, acolo, nu mai e nimic, nimeni nu se uita, decorul este PREA diferit, totul apare nou, si hainele, se vede, pe pro tv totul parea asa de... perfect.
In puii mei, mondenii, ii urasc, dar nu critic pe NIMENI care se uita la ei, gusturile nu se discuta, asa ca daca cuiva ii plac, ok, eu am parerea mea.
Singurii la care ma mai uit sunt Traznitii, care au CAT DE CAT talent actoricesc, intra in pielea personajelor, nu se v-or ridica la nivelul Vacantei Mari, dar se ridica mult peste nivelul puilor si mondenilor.
Oh, si stand up comedy, aia imi mai place, e pe locul 3 la emisiuni de comedie, dupa traznitii, topul in frunte cu Vacanta Mare.
Pentru mine, au fost, sunt si v-or fi cei mai buniwinking

| Kanghu a răspuns:

Cand am citit raspunsurile am ramas uimit ca, inca mai exista oameni ce apreciaza umorul de calitate si original. Vacanta Mare a revolutionat umorul romanesc. Cate poezii, jocuri de cuvinte, balade, aplauze.

Vacanta Mare ramane in inima oricarui roman care apreciaza umorul de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o diferenţă ca de la cer la pământ. Vacanţa Mare era hulită pentru că era prea iubită, iar unii fani Divertis s-au gândit că şi-aşa ce contează ceva bun, hai să fim noi contra. Vacanţa Mare inventa propriile personaje, personaje care şi astăzi au rămas în memoria fiecăruia dintre noi fie că am fost sau nu fanii lor; fiecare poliţai, pentru noi este un Garcea nu? În puii mei e o emisiune stupidă care se potriveşte de minune cu generaţia actuală de tineri, adică nişte idioţi care râd de nişte persoane cu handicap, sau de nişte oameni care au o personalitate şi care sunt cât de cât importanţi pentru această ţară.

Vacanţa Mare să ne aducem aminte, că umplea săli de 5000 de locuri înainte de 2000 şi că inventa unele glume şi unele fraze la care nimeni nu s-ar fi gândit vreodată. Bendeac ce face? Nimic. Pur şi simplu preia unele replici ale persoanelor pe care le imită, la care mai adaugă unele glume din alte show-uri de umor.

Datorită cretinizării masive de care ţara noastră are parte, emisiuni de tipul În puii mei au succes, pentru că fiind foarte cretini, oamenii se mulţumesc doar cu ce li se dă, fără să ceară altceva mai bun.