| stragery a întrebat:

Care este diferenta dintre Practic si Teoretic

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Daca ai avea o mama si trei surori si fiecare ar face sex pentru suma de 100 de roni, teoretic ati avea la ciorap 400 de roni, practic ai avea in afmilie 4 (cuvantul ala intors, la plural)...corect? funda?tongue

3 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Practic : Am trei mere
teoretic : Ma duc la mare (doar am zis ca ma duc dar de fapt nu ma duc )
sper ca intelegi happy

practic : ai facut ce ai zis (Ai fost la mare )

teoretic : ai zis dar nu ai facut ( Ai zis ca ai fost dar de fapt nu ai fost ))

intelegi tu

| Yukidaruma a răspuns:

Teoria si practica, Teoria o inveti, Pracica o faci laughing

| Mayyyyyy a răspuns:

PRÁCTIC, -Ă, practici, -ce, adj. 1. Care se poate executa sau care se efectuează în mod concret; care se verifică prin practică și se poate aplica în viață; care se bazează pe practică; concret, real.

TEORÉTIC, -Ă, teoretici, -ce, adj. Privitor la teorie; bazat pe teorie (nu pe experiment); referitor la conținutul de idei.