| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre toata matematica de liceu si toata matematica de facultate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde care facultate, dar daca te referi la facultatea de matematica atunci tot ce inveti tu la liceu la matematica M1 e doar baza a ceea ce se face in facultate.

| cristimihailov a răspuns:

Este ca diferenta dintre litere si fraze.
Cu literele poti scrie fraze. Dar invers nu.

| frostxtq a răspuns:

Daca continui sa faci mate si la facultate, atunci matematica de liceu te va ajuta sa intelegi mai departe materia. Daca alegi o facultate de Litere, atunci matematica de liceu ramane o amintire urata.