| Sara a întrebat:

Care este diferenta dintre un grup scolar, liceu, si colegiu national? la toate urmandu se cursurile normale 9-12, dar totusi dc aceasta diferenta de denumire? Multumesc!

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

In mare masura conteaza prestigiul, istoria, elevii oplimpici care au facut performanta de care se pot mandrii pe mai departe.Se poate numi si concurenta.

| T. AC a răspuns:

Grupurile scolare sunt scoli care au case de arte si meserii si au si liceu acoilo o generatie poate sa invete o meserie de constructor instalator zidar electrician etc si la fel de bine in aceeasi scoala pot merge si elevi la liceu profile ca la liceu mate info, uman etc de colegiu national nu stiu nu am frecventat, eu sunt la un grup scolar si e chiar practic pentru copii care provin de pe sate sunt ff multe locuri si la SAM (Scoala de Arte si Meserii) nu e nevoie de megie mare si daca ai cazut la examen sau tezele astea mai nou poti intra si sa iti faci un vitor ca maistru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca acum merg la liceu