| anonim_4396 a întrebat:

Care este formula de inceput pentru o scrisoare? Unde pot gasi ghiduri de scris tot felul de scrisori - formale, informale, de intentie, etc?

2 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Depinde de persoana careia ii este adresata scrisoare
de ex :"Stimate" pentru o persoana cu o functie respectabila...si "draga" pentru prietenul tau.

| Manuelka a răspuns:

Exact. depinde de scrisoare. daca faci o scrisoare oficiala trebuie sa ti cont de unele chestii, iar la cea familiala nu este asa greu acolo scrii draga si gatahappy