| anonim_4396 a întrebat:

Care este importanta chimiei?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Chimia este importanta atata timp cat esti la scoala fiindca daca nu inveti la chimie poti sa ramai repetent. Dupa ce termini scoala chimia nu iti mai este de niciun folos.

| alin567 a răspuns:

In primul rand aflii substantele folositoare si nefolositoare din aer si mediu si inveti despre ele

| Daniela377 a răspuns:

Rog mai multe informatii

| CryChristiAN a răspuns:

Biologia si chimia sunt cele mai importante materii.Biologia studiaza viata si chimia studiaza tot viata, dar si elementele chimice necesare dezvoltarii unei vieti. Datorita chimiei s-au inventat medicamentele de astazi.Corpul uman contine 63 de elemente chimice ( sau 65-66 in fine) si de-asta este importanta chimia caci fara aceste 2 materii mari nu exista viata

| rzvN3k a răspuns:

Chimia este importanta deoarece studiaza transformarile si reactiile din natura dar si din organismele vii, dar mai studiaza si substantele care iau la parte la aceste reactii. Poate aduce beneficii si cercetatorilor, medicilor, economiei etc.

| Daniela377 a răspuns (pentru rzvN3k):

Ms mult de rs.