| AnemonaP a întrebat:

Care este mesajul operei "Calin(file din poveste).Va rog.cu cuvintele voastre.nu de pe net.sau din caietewinking funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

2 răspunsuri:
| bogdanbocaful a răspuns:

Mesajul textului literal (dai acolo un scurt citat) Calin, este dragostea purtata de calin nebunul fata de aleasa inimii sale! Si interpretezi putin:spui ce rol au figurile de stil, autorul foloseste un limbaj expresiv, vorbesti in legatura cu tema textului liric...Mult noroc!

| AnemonaP explică (pentru bogdanbocaful):

Un sfat, cand cauti intrebari, si vrei sa raspunzi, uite-te si la data cand au fost postate.Acesta este in urma cu aproape un an.