| Dawniix a întrebat:

Care este parerea voastra despre cum influenteaza orgoliul relatiile cu ceilalti?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Orgoliul influenteaza relatiile cu ceilalti, ii mai spune si mandrie si cand este prea mult strica.De multe ori trebuie sa-ti mai calci pe inima si sa treci peste ea.Cand un om orgolios greseste este foarte greu daca nu imposibil ca acesta sa recunoasca.De aici relatiile cu ceilalti se denatureza, se ajunge la certuri, discutii, altercatii de toate felurile.De aceea orgoliul trebuie lasat deoparte.

1 răspuns:
| Sebastian2014 a răspuns:

Orgoliul poate distruge relatiile pe care le ai cu ceilalti pentru ca se manifesta cateodata chiar si in cele mai banale situatii sau conflicte(verbale). O seara faina! happy