| anonim_4396 a întrebat:

Care este varsta potrivita pentru a renunta la virginitate?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o anumita varsta la care o fata poate sa-si piarda virginitatea nici legal nici.....ilegal. In primul rand este nevoie de discernamant si in mod obligatoriu ar trebui sa fii pregatita atat din punct de vedere fizic, cat si psihic dar mai ales mental. Inceperea vietii sexuale nu este o simpla joaca de copii fiindca reclama multa, multa, responsabilitate. Sanatate!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand ai varsta necesara pentru a fi responsabil pentru faptele tale.

| RainmakerX a răspuns:

Atata timp cat ai persoana potrivita langa tine orice varsta de la 16 in sus este ok.

| Teo29 a răspuns:

Fii responsabila de ceea ce faci si ce vei face. Pare o distractie dar nu e chiar asa. Corpul oricarei femei este facut pentru reproducere care se va petrece la un moment dat. Ai grija sa nu ramai gravida, informeaza-te responsabil/ etic/ religios...cum doresti, doar, ia decizii nu pe moda sau pe varsta potrivita ci pe informatii din mai multe parti happy

| lBroken69 a răspuns:

Cand te simti pregatit/a

| TURB0X a răspuns:

Maine.

| PuieMonta2002 a răspuns:

Eu as zice dupa 14-15 ani!