| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai potrivita varsta pentru o fata cuminte sa renunte la virginitate? si cu cati baieti credeti ca este normal sa se culce o fata pana la casatorie? :p

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Cand gaseste persoana potrivita, peferabil dupa ce face 18 ani. E normal sa se culce cu unul si bun ci nu cu 10 ca sa fie vazuta ca o carpa.
Ideea e ca o persoana este afectata intr-o relatie si poate sa faca o greseala si sa aleaga pe cine nu trebuie ca sa fie primul.
Ideea e ca ori recunoaste ca e curva si se impaca cu gandul si accepta eticheta (nu e ca si cum de parca restul nu ar sti ce specimen e, chiar daca nu ii zice ei in fata), ori chiar e cuminte si cauta unul si bun.
Ideea e ca daca ai unul care stie sa aduca mereu ceva nou relatiei si sa ai ce vorbii cu el atunci e perfect atata timp cat si el considera ca esti interesanta si ca ii face placere sa-si petreaca fiecare secunda cu tine.
Ideea e ca o astfel de alegere nu e usor de facut dar in mare parte daca esti atenta la detalii o sa-ti dai seama care merita si care nu.
Ideea e ca fiecare isi alege ce vrea sa fie.
Un prost degeaba incearca sa faca pe desteptul pentru ca nu o sa reuseasca niciodata asa cum o curva poate sa se dea fata cuminte dar toata lumea stie de fapt adevarata ei identitate. Adica na, uneia careia ii place doar sexul si sa o faca mereu cu altul de ce trebuie sa se fereasca? Fiecare trebuie sa fie libera sa-si aleaga stilul de viata.
Daca-ti place sa fi numita fata cuminte, atunci asta esti si asta ar trebui sa fi. (si invers).
Daca acum vrei sa stii un numar de baieti cu care o face o fata pana al casatorie ca sa mai fie numita cuminte... nu prea exista. Nu poti sa faci o lista si sa zici: A, am facut-o cu 2 pana acum, as cam vrea sa ma casatoresc asa ca saptamana asta ma mai culc cu 3 ca sa ajung numarul maxim si sa ma pot casatorii linistita.
Ideea e daca a meritat acel baiat sa ma culc cu el, daca m-a respectat, daca m-am grabit sa o fac cu el fara sa-l cunosc cu adevarat... etc.
Cu alte cuvinte numarul este 0, sau daca a existat unul, atunci el ar trebui sa fie in continuare. Dar nici nu e bine sa faci greseala sa faci acel pas si pe urma sa vrei sa divortezi...
Eh. in fine. happy S-a inteles ideea.

7 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Eu zic la fel ca ceilalti ca varsta optima la care ar trebui sa se dezvirgineze o fata este cuprinsa intre 17-18 ani,in schimb nu sunt de acord cu ceilalti care ziceau ca trebuie sa te culci doar cu un singur tip si dupa sa te casatoresti cu el,si spun chestia asta datorita faptului ca mai devreme sau mai tarziu te vei intreba oare e mai bine o partida de sex cu x decat cu sotul, sau chestii din astea si toate lucrurile astea o sa duca mai devreme sau mai tarziu la infidelitate, asadar dupa parerea mea o fata ar trebui sa se culce cu cel putin un baiat inainte de casatoriewinking

| ana_2556 a răspuns:

In jur de 18 ani. Din punct de vedere fizic e bine sa astepti pana dupa 17 ani jumatate pentru ca sansele de cancer de col sa fie minore, iar din punct de vedere psihic as spune aceeasi varsta, pentru ca la varsta asta realizezi riscurile, stii sa te portejezi, atingi o maturitate necesara pentru pasul asta.
Nu stiu cu cati baieti e normal sa se culce o fata, pot spune ca eu am fost cu un singur barbat (cu care sunt si acum)si am de gand sa raman la unul pana la casatorie si dupa.

| alexutza003 a răspuns:

Cred ca peste 18 ani este cel mai bine si cel mai recoamndat sa incepi viata sexuala asta nu inseamna ca daca ai facut-o la 17 ani nu esti fata cuminte cum se cade si la nr de baieti nu stiu e relativ depinde de fiecare pers dar eu as spune cat mai putini

| xButterflyxX a răspuns:

Pe la 17-18 ani credhappy, iar in legatura cu cati sa se culce pana la casatorie, asta cred ca depinde de la fiecare fata la alta.happy

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Pana in 13 ani si cat mai multi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de azi unele incep si p la 14 ani asa ca ar fi normal sa se casatoreasca virgine asta e parerea mea depinde si de mentalitati

| fane_5801 a răspuns:

Pentru mine sexul este o chemare catre natura.Dar totusi nu abuza de corpul tau.CRed ca pe la 15 ani e bine dar nu este strict o varstawinking.