| BoOm_5730 a întrebat:

Care imi poate da si mie un sfat? Uite asta este povestea:Tin la un baiat foarte mult am fost cu el cam o luna si apoi o venit varamea la mine timp de o saptamana si am mers la strand cu ea si cu el.Acolo pe mine nu ma mai baga in seama baiatu statea numa pe sezlong cu varamea ea statea in fund acolo si el in spatele ei si cand il intrebam ceva facea ba ca ii este somn ba ca este plictisit. Am incercat sa-i atrag cumva atentia dar nu mi-am dat seama ca el de fapt se indragostea de ea. Apoi cand ea a plecat imi tot spunea ca ii mai bine sa ma despart de el ca el vrea sa isi bata joc de mine si chesti de genu... Apoi intra varamea pe mess si ma intreaba daca nu ma supar daca ea se combina cu el. Eu nu am stiut ce sa ma mai fac eram cu nervi la pamant si peste cateva ore intra si baiatu pe mine si face ca ne despartim si cand l-am intr o zis ca eu cica vreau sa-mi bat joc de el si chesti de genu...si de curand i-am spus ca eu chiar am tinut si inca tin la el si ne aduceam aminte cat de fericiti eram inainte si chesti de genu si apoi primesc de la o pr o conv in care varamea ii spune ca o plans dupa el cand o plecat de la mine. Dar faza ii ca varamea are un iubit de 1 an si ceva si ea vrea doar sa-si bata joc de el, si in schimb el crede exact invers ca ea il iubeste si eu vreau sa-mi bat joc de el.Nu mai stiu ce sa ma fac va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| deea4youu a răspuns:

Buna! Pai in primul rand ar trebui sa ii zici verisoarei tale care sunt sentimentele tale pentru acel baiat si ca nu e deloc frumos ceea ce face, mai ales ca el era al tau si ea s-a bagat intre voi si v-a distrus fericirea...Chiar daca nu te vei impaca cu baiatul ala e bine sa vorbesti cu ea pentru ca cine stie ce i-a zis despre tine,cu bataia de joc, dupa aceia trebuie sa vorbesti cu el si sa-l intrebi daca e dispus sa intre intr-o relatie cu o fata care iubit de un an si ii desparta. Daca e un baiat de treaba nu va interveni intre verisoara ta si prietenul ei, daca tot va insista inseamna ca nu merita sa mai lupti pentru el si ar fi mai bine sa-l uitisad Mult succes:* Sper ca te-am ajutathee heefunda?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Faci in asa fel incat prietenul de 1 an al verisoarei sa afle de aventura ei. Astfel, ea alearga dupa doi iepuri si nu prinde niciunul, eventual ramane si cu un ochi vanat pentru treaba asta. Cea mai buna razbunare ar fi sa ii faci pe cei pe care ea ii manipuleaza sa o vada asa cum e ea de fapt, o prefacuta. Succes, sa ne tii la curent!

| looolliika a răspuns:

Ar fi bine sa il lasi.sa ezi ce s eintampla intre timp tu poate iti gasesty pe alt cineva happy si alta data ai grija la prietenele tale chiar si verisoara happy

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

E o situatie dificila si daca vara ta are un iubit de 1 an sa ramana cu iubitul ei si tu inceraca cat de mult poti sa ii atragi atentia si s-ai explici ca vara ta nu il placea cu adevarat. Si partea cu atrasul atentiei, arata-i ca esti mai buna si mai frumoasa si mai mai decat vara ta. Un baiat e destul de usor de pacalit cred eu.
Sper sa te ajute! Daca nu, SORRY!

| catasmecheras11 a răspuns:

Lasal sa se convinga singur happy Dupa ce isi va da seama tot la tine se va intoarce iar tu. o sa il ierti si veti incepe de la 0 happy! Multa bafta