| faranume_3407 a întrebat:

Care sunt avantajele dezavantajele daca merg la liceu pe profilul filologie bilingv engleza? Ce facultati se pot urma?

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Uite eu nu pot alege in locul tau. Tu esti cel/ cea mai in masura sa hotarasti ceea ce te reprezinta, ce ti se potriveste happy. Ca sa o spun sincer si dupa parerea mea de la acest profil nu ai multe porti deschise spre facultati... Poti opta la litere, pentru translatori sau ceva, cred ca in turism, medicina si dreptul cred ca merg de oriunde. Problema e ca din cauza ca nu dai bac la mate ti se inchide usa de la finante-banci, AS, contabilitate chestii de genul... si la IT si telecomunicatii care se cauta cel mai mult si se platesc foarte bine in ziua de azi. Sper ca te-am putut ajuta, acum decizia iti apartine sper sa fii mandru / mandra de alegerea facuta.