| Lightmeup a întrebat:

Care sunt beneficiile dupa practicarea tae-bo? daca ati fost cum va-ti simtit dupa prima sedinta si cate kg ati slabit intr-o luna de exemplu (mers regulat la sedinte)?

Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Tae-bo ajuta enorm! Iti spun din propria experienta. Daca faci de 5x pe saptamana slabesti cam 4-5 kg depinde cate ai de dat jos. Daca ai mult kg dai mai repede. daca ai mai putine se dau tot mai greuhappy. Eu am slabit cam 3 kg/luna facand de 2 ori pe saptamana tae-bo 30-40 minute. Dar am facut acasa, nu la salahappy.
Pe langa tae-bo bineinteles ca trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa. Nu o sa ai rezultate prea mari daca mananci dulciuri, paine, prajeli si faci tae booh go on. Daca vrei sa ai rezultate bune renunta la grasimi/prajeli/fast food/dulciuri/cartofi/orez combinate cu taebo sa vezi ce silueta de invidiat o sa ai! si nu uita sa bei apa multa. >big grin

2 răspunsuri:
| fly a răspuns:

Salut.Eu nu am facut tae-bo dar sora mea il practica cu regularitate; pot sa-ti spun ca e un sport destul de greu, pentru ca combini lovituri cu corpul liber si nu stai o clipa.Vei slabi daca vei merge de 2 ori la saptamana, asta e clar, sora mea se mentine super asa, doar ca sincer e greu.Iti da multa energie oricum, ca si oricare sport, sorei mele ii place f mult.Sora mea nu l-a inceput ca sa slabeasca, ea se mentine, dar cu siguranta slabesti cam 3 kg intr-o luna cred daca vrei sa-l faci ca sa slabesti. Ea mananca si mult uneori, adica nu renunta la masa buna si cu toate astea e in forma datorita sportului.Succes