| Sara a întrebat:

Cat costa sa merg la solar. se face abonament? pe minut se taxeaza, pe sedinta, indiferent de >durata? ajuta ti ma. k nu stiu si sunt curioasa. in cate sedinte se vede ceva? sunt deschisa la piele... stiu ca prima sedinta e de 4 minute. va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Lasal drak de solar ca faci cancer de piele(doamne fereste) dal incolo ca nu-i bun de nimic.
Ramai asa goth-girl cum esti deocamdata ca acus vine soarele puternic si o sa poti merge sa te bronzezi natural nu cu *** ala...

| anida a răspuns:

Eu merg la solar, am abonament dar daca vrei poti sa iti iei jetoane(fise) care aici unde ma duc eu un jeton=3 min, iti recomand sa mergi din doua in doua zile, sa ii spui persoanei care se ocupa de solar sa il dezinfecteze inainte sa intri la el(eu totdeauna fac asta, ele de obicei le curata dar numai ele stiu cum, asa ca mai sigura esti daca il dezinfecteaza in fata ta)si inca ceva am observat ca la solarele dus (la care stai in picioare) te prinde mai bine de le mijloc in sus iar la cele pat de la mijloc in jos.Cumparati o crema pentru solar se gaseste la saloane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La solar se taxasează la minut și poate costa între 1 leu și 1, 5 lei/minut.
Îți recomand să te duci o dată la două zile, folosește cremă solară cu factor de protecție cel mai înalt nivel de 50 (spui că ai pielea albă - crema o cumperi de la farmacie, au și la solar dar este mult mai scumpă).
În prima zi stai 3-4 minute, la două zile mai târziu 4-5 minute și tot așa până ajungi la culoarea dorită.
În general nu se face abonament dar poate unele saloane de bronzat oferă acest pachet (trebuie să aibă și o reducere în comparație cu plata la minut sau bonusuri - creme de soare ca exemplu), te programezi dinainte cu două-trei zile.
Să nu faci duș în primele ore după solar, riști să te usture piele.
Cam asta este tot ce te interesează.
Un bronz reușit.
Pa, pa.