| Julia2103 a întrebat:

Care sunt cele mai bune 4 carti pe care le-ati citit? Dupa ce va ghidati cand alegeti o carte?

Răspuns Câştigător
| adele24 a răspuns:

In ordine aleatorie, Slam - Nick Hornby, Foxfire - Joyce Carol oates, Cine stie castiga - David Nicholls & Heidi, fetita muntilor - Johanna Spyri happy
O iau, o rasfoiesc, opresc la o pagina iar daca imi place o cumpar

4 răspunsuri:
| Vasilina a răspuns:

Dear John e preferata mea:X am vazut mai intai filmul si dupa am citit-o(e o poveste de dragoste ft frumoasa)
Jules Verne-Ocolul pamantului in 80 de zile.am fost curioasa sa o citesc mai ales dupa titluwinking
Harry Pother
ma ghidez dupa ceea ce ma intereseaza sau ceea ce imi place, pasiunibig grin
funda?

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune . Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta !

| zippit a răspuns:

[1]pasari lighioane si rubedenii -gerald durrell [ti-o recomand este una dintre cartile pe care nu le-am putut lasa din mana]
[2]singur pe lume-hector malot[are la baza o poveste foarte impresionanta]
[3]micul lord-frances hodgson burnett
[4]romain kalbris-hecor malot [atat de mult mi-a placut carte incat am citit-o in 3 zile si nu era mica avea in jur de 300 de paagini]
atunci cand citesc o carte de obicei imi dau seama de la prima pagina daca e pe gustul meu sau nu.:]

| Crivi a răspuns:

Mihai pacepa - orizonturi rosii
Hagi
Agonie si extaz
si sa fiu putin copilaros si pe placul unora...seria twilight+vampire diaries