| anonim_4396 a întrebat:

Cum va alegeti prietenii? dupa ce criterii va "ghidati" in alegerea lor?

Răspuns Câştigător
| miry a răspuns:

Eu ma imprietenesc repede cu oricine stau de vorba darabia in timp iti dai seama daca iti sunt prieteni, nu-i aleg dupa nici un criteriu, deoarece omul il cunosti in timp, important e sa aiba bunul simt

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu intotdeauna am avut prieteni foarte desteptihappyIn general ma "ghidez" si observ daca avem principii, scopuri si valori morale comune, pun pret pe frumusetea interioara, pe un caracter frumos, slefuit si modelat.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pe principiul cine se aseamana se aduna si rezista impreuna!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu pot sa spun ca mi-am ales prietenii ci pur si simplu prietenia a venit de la sine, am avut aceleasi preocupari, acelasi mod de agandi sau a fi.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu mai am prieteni adevarati, toti m-au parasit din invidie.

| mioara a răspuns:

Eu ma imprietenesc repede, dar sunt care se lipesc de tine ca timbru de scrisoare

| Mia_8661 a răspuns:

In ziua de azi nu prea mai sunt prieteni " adevarati ", doar cei din familie, sa nu fie cu suparare dar pana la urma te alegi cu cate ceva chiar daca ai...

| Liana [] a răspuns:

Eu uan ma ghidez dupa cate ar putea face pentru mine.Normal ca nu il pun sa-mi aduca luna de pe cer, ci lucruri simple de indeplinit, dar fara stiinta lui.Sau daca este dispus sa-si petreaca o parte din timp cu mine.Bineinteles ca trebuie sa aiba cei "7 ani de acasa", adica bunul simt, si cat de respectuos este tongue Si pot sa spun ca am cativa prieteni adevarati tongue

| dyenutzadyana a răspuns:

O prietenie vine d la sine...si o prietenie adevarata se cunoaste in timp si prin incercari...
oricum imp ar fi ca sa nu acorzi ff multa incredere persoanelor p care nu le cunosti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prietenie adevarata se leaga in timp. dupa afinitati seriozitate, viata impreuna si ajutorare reciproca in necazuri.

| Bebyta09 a răspuns:

Eu nu am nici un criteriu dupa care imi aleg prietenii...totul vine de la sine,dar sa stii ca prietenii adevarati se gasesc foarte rar, ai grija ca un,, prieten adevarat'' iti poate face rau in 2 secunde!

| Mihaela-valentina_Turturica_1977 a răspuns:

Sinceritate respect incredere ajutor