Janina
| Janina a întrebat:

Care sunt cele mai interesante citate, maxime pe care le cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| Alexandrinaa a răspuns:

Uite cateva:
"Important nu e ce s-a facut din om, ci ce face el din ceea ce s-a facut din el" - Jean Paul Sartre
"Daca Dumnezeu m-ar intreba ce-i doresc eu neamului meu, i-as raspunde: da-ne Doamne cat mai multi oameni de caracter!" - Iosif Vulcan
"Fiecare om este un tot pentru sine; caci daca a murit, totul a murit pentru el. De aceea fiecare vrea sa fie totul pentru toti" - Blaise Pascal
"Daca am putea sa ne vedem cu ochii celorlalti, am disparea intr-o clipita" - Emil Cioran
"Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit" - Constantin Noica
"Datoria este necesitatea de a indeplini o actiune din respect pentru lege" - Immanuel Kant

20 răspunsuri:
Janina
| Janina explică:

Intr-o zi iti voi spune ce cred despre tine, dar astept sa fie prea tarziu - acesta e citatul meu preferat happy

| JustMeFlory a răspuns:

Omul nu se simte bine in pielea lui! da-i o masca si iti va spune adevarul (oscar wilde)

| kh1ss a răspuns:

An eye for an eye makes a blind world!
Learn to write your pain oh the sand and the joys on the rocks!
Tacerea da cantecului glas!
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams!
open your eyes and look inside you. Are you satisfied with the life you going!
Si tu esti o frunza sa stii... oricine in lume ai fi!

Bula
| Bula a răspuns:

"Nu dori moartea sefului, fa sa-si doreasca singur! "

| andreutz a răspuns:

"Dumnezeu a murit" - Friedrich Nietzsche
si cateva dintre Legile lui Murphy
"Cine rade la urma, gandeste mai incet"
"Ideea este sa mori tanar, dar cat mai tarziu posibil"
"Daca te simti bine, nu fi ingrijorat, va trece"

| N538961518 a răspuns:

Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful.

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Prietenul meu este omul care ma place cum sunt

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Prietenul este cel care vine. tunci cand plaeca toata lumea. si mai imi place. spune-mi cu cine umbli sa iti spun cine esti...

| andryka a răspuns:

"Parfumul e istoria unei flori " ( Emil cioran )
"O femeie fara parfum nu are viitor " ( Chanel )

am eu ce am cu parfumurile in perioada aceastahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Se zice că timpul trece. Timpul nu trece niciodată. Noi trecem prin timp."Garabet Ibrăileanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul in viata nu poate sa faca trei lucruri:sa scape de moarte, sa ramana mereu tanar si sa-si indeplineasca toate dorintele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu este mai înrobit decât cel care crede în mod greşit că este liber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce salbatica e viata, e salbatic de frumoasa!(Constantin Noica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul este predominant mincinos. Imbata-l si vei afla tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescenta nu este doar o perioada importanta a vietii, ci si singura perioada cand putem vorbi despre viata in sensul complet al cuvantului.

| abitip27 a răspuns:

Cand 40 de persoane se gandesc la mancare, atunci este o inmormantare. Cand 38 de persoane se gandesc la mancare si doua la sex, este o nunta. Cand 40 de persoane se gandesc la sex, este teambuilding.

| airam_5258 a răspuns:

Viata e prea scurta ca sa o privesti, prea lunga sa o parcurgi, prea dulce cand o gusti din plin si prea amara cand timpul netrait se intoarce catre tine si te priveste mut.

| ChipdeLut a răspuns:

Dacă te crezi prea mic pentru a face ceva, înseamnă că nu te-ai măsurat niciodată cu un ţânţar!

Un drum lung de mii de kilometri începe cu un singur pas! happy

Arată-te puternic când eşti slab şi slab când eşti puternic!

Spune-mi, ce mai spui când nu mai e nimic de spus?

happy

| kathy06 a răspuns:

"Daca nu producem sete in ceilalti, nu suntem cu adevarat sarea pamantului"-Winkey Pratneye

| Florin2505 a răspuns:

Dureaza ani ca sa castigi incredere dar dureaza cateva secunde sa o pierzi!