| AdaIoana5 a întrebat:

Care sunt cuvintele folosite cand dai bullying verbal cuiva?

Răspuns Câştigător
| Bazzed a răspuns:

In principiu cam orice jignire ce duce la denigrare sau care da o stare foarte proasta victimei. Nu sunt cuvinte neapărat specifice

| AdaIoana5 explică (pentru Bazzed):

De cand m-am mutat la o scoala noua, imi iau bullying verbal de la divele clasei. A trecut un an si de abia acum am spus parintilor. In general plangeam in fiecare zi din acest motiv...

| timidu89 a răspuns (pentru AdaIoana5):

Dar ce au cu tine? Eu nu inteleg ce e cu bullyngul asta, esti mai retrasa sau mai faina ca ele?

| Bazzed a răspuns (pentru AdaIoana5):

Cred ca cea mai buna idee ar fi sa spui dirigintei sau unui profesor, ceva și sa nu te gândești la a te lua de ele, mai ales singura, ca poate ieși mai rău pentru tine. Totuși, in ce clasa ești?

| AdaIoana5 explică (pentru timidu89):

Nu, pur si simplu pentru ca nu sunt ca ele imi iau bully

| AdaIoana5 explică (pentru Bazzed):

A 6-a

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Poate fi orice spus cu intentia de a jigni.

| LordCristobal a răspuns:

In general orice tip de înjurătură sau orice cuvânt folosit cu scopul de a te demotiva și de ați distruge imaginea.

| Allemando a răspuns:

Mă-ta, țigan, ****, c*rvă, bastard etc.