| lulalica a întrebat:

Care sunt diferentele dintre o imprimanta cu tus si una cu laser? big grin

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cea cu laser foloseste praf si se cheama (toner) vine introdus intr-un lacas pe care are o roata imensa (ca sa-ti explic mai bine acea roata e ca un bec de neon dar e plastic si e de marimea in care intra la imprimanta si are un depozit unde e tinut tonerul), multi fac o gaura si adauga toner ca sa nu cumpere cu tot cu acea chestie si le iese mai ieftin daca o pun ei acasa. Iar imprimanta cu tus e cea care are cerneala (neagra, galbena, albastra si rosie).