| Sarai a întrebat:

Care sunt materiile din clasa a 9a filologie ( intensiv envgleza )? La ce se dau tezele?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

La "Filologie" dai următoarele teze :

"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Limba moderna 1
* Teza la Istorie/ Geografie (la alegere)
* Teza la Limba latina (la seral si frecventa redusa la clasa a XIII-a se sustine la Stiinte socio-umane)
* Teza la Limba Engleză" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune.

| vocea a răspuns:

Romana
engleza
franceza
sport
religie
desen
biologie(o ora pe saptamana)
chimie(o ora pe saptamana)
fizica(2 ore pe saptamana)
matematica(2 ore pe saptamana)
desen
geografie
istorie
logica
TIC
ca sa fiu si mai clar
Clasa a IX-a : 4 ore de romana, 2 de mate, 2 de latina, 1 de fizica, chimie, biologie, 2 de sport, 4 de engleza [ profil intensiv engleza :d ], 2 de franceza, 2 de logica si argumentare, 2 de istorie, 2 de geografie, 1 de muzica, 1 de desen, 1 de religie, 1 de tic.
succes

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

Ca in clasa a 8-a + logica si tic din cate imi amintesc. Eu sunt a 11-a la filologie si in fiecare an am dat teza la romana, latina, engleza si istorie. (Poti alege intre istorie si geografie) Bafta!winking