| madonica a întrebat:

Care sunt regulile intr-o conversatie pentru a te apara de cuvintele rautacioase din partea unui om si replica mea sa fie cu 2 taisuri si in acelasi timp sa vb foarte delicat si cu subinteles?

Răspuns Câştigător
| catalina_2916 a răspuns:

Poi:,, e problema mea.nu vad dc t intereseaza", sau,, nu ti-am cerut draga parerea",,, lenesu' moare d drum lunag, j prostu d grija altuia.nu crezi ca esti in aceiasi situatie?" cv d genu... dar eu zic mai bine sa fii indiferet/a la ce spun ceilalti...in fond fiecare q viata lui, nu trebuie sa te afecteze ce spun ceialti pentru ca o viata ai, nu se merita sa syferi din nimicuri d-astea... fa ce vrei q vioata ta, lasa lumea sa spuna ce vrea. ei viseaza la tine happy

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cine te obliga sa intretii astfel de conversatii? Mira

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta cartea "Tong fu - arta conversatiei"...

| hoteaboy a răspuns:

E foarte buna intrebarea. Nu stiu exact, depinde si cu cine ai conversatia si cat de departe iti permiti sa atingi acea persoana cu replici "taioase". Cand spui ca replica ta sa fie cu 2 taisuri la ce te referi mai exact? pe cine sa mai taie, si pe tine?