| Sadop a întrebat:

Hei happy In primul rand, Craciun fericit happy!
Am si eu o intrebare happy
Acum sunt cu un baiat, dar suntem cam distanti, nu stam prea mult impreuna. Intre timp am inceput sa vorbesc ( mai mult ca de obicei ) cu un fost iubit cu care am ramas prietena. Din ce am vorbit am inteles ca m`a iertat ( in timp ce eram impreuna eu i-am gresit rau de tot ). Eu inca tin la el si cred ca m-as simti mai bine langa el, dar nu am cum sa ma despart de actualul prieten.
Daca ma despart de el multi vor zice ca l-am lasat pentru altul, ca-mi bat joc de el si ma vor face c**va. Mdea, cam prosti, stiuwinking.
Deci ce as putea face? Raman cu actualul pentru a evita cuvintele rautacioase din partea celorlalti sau ma impac cu fostul?
Funda happy!

Răspuns Câştigător
| SmartLie a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti... Dar daca vrei totusi sa eviti cuvintele lor poti sa faci sa para ca nu vrei sa il parasesti pentru altul dar pentru ca nu va prea intalniti. si apoi mnoh... sunteti distanti si nu crezi ca mai merge, Cand te desparti ii poti zice ca iti pare foarte rau daca se supara sadsad si ca nu ai vrea sa fie suparat din cauza asta. Si daca vrei ii poti cauta o fata cu care poate sa stea.

Eu cred ca e mai bine sa faci ceea ce vrei nu sa faci un lucru pentru ca tie frica de ce vor zice persoanele rautacioase.

Daca il iubesti mai mult pe fostul ar trebui sa fi cu el.

Bafta!
Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa tii cont de parerea altora?! Nu! Fa ceea ce simti, da-o naibii de lume, ma enerveaza cand aud oamenii ca renunta la anumite lucruri pentru ca ''lumea vorbeste''. Intoarcete la fostul si fii fericita.

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Eu iti spun sa faci ceea ce zice inima ta. si ea nu zice sa ramai cu actualul, nu? happy Nu trebuie sa iti pese de cuvintele rele, o relatie este bazata pe sinceritate si dragoste, asa ca daca il iubesti pe fost, fii sicera cu actualul si urmeaza-ti inimioara! :*