| ed23tm a întrebat:

Care sunt toate motivele pentru care elevii foarte buni la matematica sau fizica merg la profil real?
Elevii foarte buni la matematica sau fizica care nu merg la profil real, din ce motive nu se duc?

1 răspuns:
| bibilica99 a răspuns:

Deoarece unii elevi se gandesc la faptul ca muncesc 4 ani de zile foarte mult, se straduiesc sa ia note mari, sa treaca un bac dificil cu note maxime si apoi constata ca ceea ce au facut in liceu nu ii ajuta nici 10 % in viata de zi cu zi.eu te sfatuiesc sa gandesti practic...liceul il termina toata lumea pana la urma. de exemplu ca sa intri la o facultate din strainatate nu iti trebuie un anumit profil.iti trebuie note mari in liceu si la bac...mai bine alegi un profil usor unde poti lua mai usor note mari decat la un profil greu care nu te va mai avuta cam cu nimic si iti va ingreuna situatia