| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Care sunt trasaturile descrierii artistice?

Răspuns Câştigător
| madaluhsha a răspuns:

P0i trebuie sa folosesti cat mai multe figuri de stil (epitete, metafore, hiperbole, personificare, enumerati, comparatie.etc), multe verbe, adjvective si adverbe, imagini vizuala, auditive si in primul rand descrieri. Iar daca faci o compunere sa folosesti un titlu sugestiv si un motto deosebit de exemplu "Raiul poate fi si pe pamant".etc.byewave

| SemnMan a răspuns (pentru madaluhsha):

Auzi,dar sa le folosesti sau sa le enumeri ca trasaturile sunt urm. fig de stil:?!

| NH4OH a răspuns (pentru madaluhsha):

Puteai spune simplu *figuri de stil și imagini artistice*. laughing Te-ai chinuit prea tare să enumeri alea, bineînțeles nu complete.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.referatele.com/......le-com.php
te ajuta cu ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vreau sa stiu si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intra pe trasaturile descrierii sau eu stiu ca sunt substantivele insotite de adjective, pronume la persoana 1, si in general prezentarea unor trasaturi ale personajului propriu zis