| Adelina1998B a întrebat:

Cat costa un aparat dentar fix metalic sus si jos? ..la cel mai avantajos pret? ..Stiti cumva in Arad clinici dentare care se ocupa cu asa ceva?.. Multumesc frumos :*. Scuzati categoria!

2 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sunt 2 tipuri de aparat dental.Ala de sarma simplu e ieftin, din cate stiu pana in 10 milioane si stomatologu mie mi-a zis ca se alineaza dintii repede, 1-2 luni dar ca trebuie sa le mai porti cateva, luni bune ca sa se obisnuieasca dinti acolo si sa se fixeze in gingie, si mai este o varianta am vazut-o pe net in SUA, costa mult mai mult, dar e uimitor ce fain o aranjat niste dinti plasati total aiurea

| Methaallaid a răspuns:

Mukți adolescenți folosesc aparat dentar, cred că ai ales bine categoria. Eu am purtat aparat dentar un an sus și jos : 1000 EUR, și aveam reducere pentru că eram prieteni buni cu medicul, prețul de fapt era de 1600 EUR.