| Dope a întrebat:

Am 2 intrebari :

1: Cam cat costa un aparat dentar?

2: Va plac persoanele cu aparat dentar?

scuzati categoria big grin

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

@Layla: e o diferenta. Pentru ca aparatele fixe sunt pentru anumite dereglaje ale dintilor, pe cand aparatele mobile trebuiesc setate din 2 in 2 saptamani.
1. Depinde de cabinetul al care mergi. Eu mi-am facut aparat mobil numai sus si mi-a luat 700 lei. Oricum preturile pot varia foarte tare. Depinde de cabinetul (si crede-ma ca era sa zic veterinar) la care mergi.
2. E foarte cool un aparat dentar, deoarece cei care il poarta vor avea dintii mult mai drepti si mai frumosi apoi, decat ceilalti care nu au purtat. E chiar cute. >big grin

3 răspunsuri:
| TheVampireDiaries a răspuns:

1.Nu mai stiu cat costa dar este scump
2.Si eu trebuie sa imi pun oricum este chiar dragut un aparat dentar

| kesha:D a răspuns:

Buna, eu mi-am pus acum 2 luni, m`a costat 15 milioane(lei vechi) sus, daca vrei si jos costa 30 milioane aman2. in + ma costa 70 lei fiecare consultatie care se face uneori la 3 saptamana, o luna sau 2 :*. parerea mea despe noi[cei care purtam aparat dentar] este un buna, nu zic ca infrumoseteaza dar nici nu uratestee! si mi se pare ca suntem mai diferiti purtand aceste aparate, suntem funny

| Layla33 a răspuns:

Daca e mobil costa in jur de 10 milioane (in lei vechibig grin) unul singur, adica daca iti pui si sus si jos o sa coste 20. Daca e vorba de aparate fixe atunci.preturile ajung pana la 2000 de euro si sunt 2 modele: cel clasic cu sarma si cel de safir (nu are sarma si doar se lipeste pe fiecare dinte si este mult mai estetic decat cel cu sarma) unii dentisti de lasa sa alegi intre aparatele fixe dar depinde si de problema. oricum amanoua au acelasi efect si sunt la fel de eficiente. De ce sa nu imi placa persoanele cu aparat dentar? asta nu schimba cu nimic personalitatea omunlui, deci nu am nici o treaba. importanta e sanatatea.winking