| nick29 a întrebat:

Cat costa un Iphone 5 in America, tara de provenienta.?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este foarte ieftin acolo, in jur de 200$ :)
http://store.apple.com/us/iphone

| HaHaGirl a răspuns (pentru Jipa95):

Citeste tot ce scrie pe site apoi vino si vorbim... uita-te pe site-ul lor si ai sa vezi ce trebuie sa faci ca sa-l iei cu 200 de dolari.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Jipa95):

Iphone 5 decodat, la liber in america are preturi diferite, sunt in functie de capacitatea lor, eu mi-am luat de curand cu 749 de dolari(asta ar veni cam 2600-2700 de lei) varianta cu 32 GB, dar este si mai ieftin cel cu 16 GB care era 649 (2300-2350 de lei), iar cel de 64 GB era 849$ adica in jur de 3000 de lei, preturile in lei ti le-am zis estimativ, dolarul american este 3, 319 cam asa deci calculeaza si vezi pretul in lei exact, nu este 200 $ e imposibil pentru ca are foarte multe functii e super nu e nici la pretul la care ma asteptam, credeam ca va fi mult mai scump, dar isi merita banii si S-ul la fel, in Romania au un adaos cu 45% mai mult cel de 16 GB e mai scump ca cel de 64 GB din america, dar ar fi bine daca poti sa-l cumperi direct de-acolo nu online, pentru ca e mai sigur crede-ma.

| suntserios a răspuns (pentru Jipa95):

Ala e pretul cu abonament

| Jipa95 a răspuns (pentru HaHaGirl):

Ai dreptate.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Jipa95):

Merci ca ma aprobi laughing..deci ai vazut care e faza cu 200$...

| nick29 explică (pentru Jipa95):

Ala e cu abonament, stii, nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru nick29):

Intr-adevar, chiar ma mirasem de ce si pretul acela 200$ happy