| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un tatuaj si daca doare?

42 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Dpinde de cat de mare vrei sa'l faci.trebuie sa platesti tusul, acele si manopera. Daca vrei unul asa mai maricel, de ex pe spate ar costa cam in jur de 3 mil.Acuma depinde ce vrei sa-ti faci...si doare un pic ...acum mna...cand ti'l face nu doare...adica e doar o impunsatura de ac... dar cand iti umple cu tus atunci doare un picstraight face

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Depinde de marime pretul.
Depinde de locul unde vrei sa il faci durerea, pentru ca pielea poate fi mai sensibila in anumite locuri.

| JustMeFlory a răspuns:

Costul depinde de marime! Un fluturas de ex costa 170 ron(m-am interesat)Deci cu cat e mai mare cu atat costa mai mult. Durerea depinde de locul unde il faci.Sunt zone ale corpului unde sunt mai dureroasehappy

| Casiana a răspuns:

Sigur o sa te doara!

| IloveCats a răspuns:

Depinde de marime.Eu am unul de 5-6 cm si a fost 150 ron.Si DAA, DOARE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pretul la tatuaje se face dupa urmatoarele cinci criterii :

1. marimea lui (exprimata in centimetrii patrati ). Calculul acestuia se face incadrand tatuajul intr-un dreptunghi si apoi determinand aria dreptunghiului in centimetrii patrati inmultind latimea cu lungimea ca in matematica elementara. Dupa a-ti aflat aria in centimetrii patrati, o imultiti cu pretul pe cm din site. Deci daca un tatuaj are 5cm latime x 10 cm lungime=50 cmpatrati. Si 50cmp x 3, 5 cmp(black and grey)= 175 de RON (pret orientativ).
2. Complexitatea lui si orele de executie care implica executia acestuia. O ora de executie este intre 150-200 de ron /ora, depinzand de complexitatea lui. In Germania, Spania, Italia si alte tari, ora este 150 de euro iar in Statele Unite ale Americii este de 150 dolari.
3. Locul de pe corp -acest lucru implicand dificultatea executiei tatuajului. (de ex pe coaste -se executa foarte greu, pe spate mai usor)
4. Culoarea - daca este tattoo black and gray, color sau daca este cover up (acopera ceva vechi) - permanent black and grey 3, 5 ron/cmp, color 4 ron/cmp si cover up 4, 5 /cmp
5. Daca este semipermanent sau permanent- reamintesc preturile
-semipermanent (black and gray) -minim 250de ron ce depaseste de 40 cmpatrati este -7 ron/cmp
- permanent black and grey 3, 5 ron/cmp, color 4 ron/cmp si cover up 4, 5 /cmp
Detalii pe http://www.roxy-tattoo.com/prezentare-salon-preturi.html. Ti-l recomand daca esti din Bucuresti, iubitul meu si-a facut tatuaj aici si a fost multumit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat costa un tatuaj tribal pe toata mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de mare vrei sa-l faci si in ce anume zona a corpului. nu te doare foarte tare. la inceput pana amorteste locul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doare
yin yang

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca te va doare dar depinde de loc unde til face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat e de mare sau de mic! Eu o sa-mi fac vara asta si cand am fost in Spania m-am interesat si e in jur de 150 de euro.

| John_Paul_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu il fa vara. Razele UV iti pot dilua ink-ul din tatuaj si o sa arate oribil. Iarna e cel mai bun moment pentru a te tatua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

180de euro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca o sa te doara f f f tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Informatii despre tatuaje si piercing www.best-tattoo.net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As dori si eu sa stiu cat costa un fluturas mic sau un paianjen mic, black gray, la glezna? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam cat costa sa-mi fac si eu un tatuaj su niste initiale so o puma si ceva pe mijloc un tatuaj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jkkljj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De tatuajul la buric dnu doare de loc in schimb pret 2milioane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Execut tatuaje judetul iasi, particular. Mai multe informatii la adresa de email luciandries@yahoo.com.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar sigur doare f f f f f muuuuult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat costa un tatuaj de 8-9 centimetri latime si 5-6 centimetri lungime pe spate partea de jos.(un dragon sau un fluturas)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inmultesti lungimea si latimea cu cat costa cm2

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costul tatuajului este evident in functie de marimea lui, nuantele de culori folosite si de complexitate... dar mare atentie in saloanele din Romania unde se practica o adunare a sumelor! te duci pentru un fluturas care ar costa aproximativ 150 ron si ei iti mai caluculeaza banii pe consumabile timpul lor pierdut ...etc.

daca vrei sa ti faci un tatuaj... care sa ti se potriveasca, sa te reprezinte si sa fie placut privirilor ...contacteaza-ma :

http://www.artist-tattoo.com

ofer consiliere in domeniu si preturi de bun simt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costul unui tatuaj depinde de : marimea lui si nuantele de culori folosite, se mai ia in calcul zona de executie si dificultatea modelului ...deci un pret clar nu se poate spune!

durerea : este suportabila dar la acest capitol conteaza foarte mult mana de lucru a artistului si de asemenea experienta lui in domeniu!

mai multe detalii :http://www.myke-tattoo.com

REDUCERI DE PRET!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da un tatuaj este putin dureros depinde de la persoana la persoana si bine inteles de locul unde il faci. cat despre pret depinde de dificultatea tatuajului si de marime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din propria experienta iti spun evita zona coastelor pentru ca sincer doare foarte tare dar na la final se merita durerea suportata. cat despre pret sincer nu conteza pentru ca tatuajul este un lucru ce il vei avea toata viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, depinde de marime si unde ti-l faci... inca ceva sa nu-ti faci pe fata, am incercat eu, sau pe gat...si doare rau de tot.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, cam oldie commuri, dar imi fac treaba si zic asa, se baga prea mult in preturi, adica, multi care isi fac(mai mult de un tatuaj sau ceva mai cu insemnatate decat un fluturas)au in cunostiinta pe cine si unde! Daca esti novice, te mai duci si cu banii limitati, vei avea surpriza sa nu iti dea "matematica elementara" data de Anonim, te duci frumos, la un salon, intrebi: Bah nene?, asa si vezi ce iti zice, eu cand l-am facut pe al meu, mi-a luat mai mult decat trebuia, oricum, in cazul durerii, e suportabila, o sa te vaiti mai multi ca ai sa vrei sa te scarpini, sa faci un dus ca lumea... durerea, e trecatoare, dar tatuajul iti ramane pe viata, asa ca...incetati cu fluturasi si cu margele, faceti ceva sa va bucure ca il aveti si la 90 de ani, faceti o arta din el, nu un avatar de pe mess.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am facut un tatuaj de 10 cm nu a durut asa de rau si m-a custat 5 lei la cabinet special, am numai 10 ani si imi fac aproape in tot anul singur cate un tatuaj, mi-am cumparat masinarie...papa