| PumpkinDoll a întrebat:

Cat de des consumati bauturi alcoolice si cat de mult consumati o data? Bautura preferata? Si astia care beti rar, ce va place sa beti atunci cand beti?

27 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Beau doar daca ies cu prieteni seara de obicei. Depinde ce bem, bere, strongbow, vin, tarie etc.
Nu am bautura preferata laughing

| PumpkinDoll explică (pentru Adry05):

Si cat de des iesiti?

| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu am setat. Depinde. Sunt saptamani cand iesim aproape zilnic, saptamani cand iesim doar in weekend, saptamani cand nu iesim deloc etc.

| PumpkinDoll explică (pentru Adry05):

A,deci nu sunteti chiar alcoolicirolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nici n-am zis asa ceva

| PumpkinDoll explică (pentru Adry05):

Scuze,am zis-o in gluma

| RAY a răspuns:

Cat de des consumati bauturi alcoolice si cat de mult consumati o data?
doar la ocazi speciale, cand imi fac o iubita noua, cand ma despart de vreo ipocrita originara din Vaslui cazuta in cap la patinaj vara

Bautura preferata?

berea neagra, coca cola

Si astia care beti rar, ce va place sa beti atunci cand beti?
berea, coca cola, apa plata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cate 1-2 beri odata la 3-4 zile, de obicei bere neagra

| PumpkinDoll explică (pentru suntserios):

Mi se pare putin cam ''grea''aia neagra, am baut si eu odata si avea gust de caramel amar(daca are vreo logica)asa mi s-o parut mie, prefer berea blonda.Ma rog, acum fiecare cu ce-i place

| relian a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Aia neagra asa si are in ea ceva caramel, ca sa poata fi nitel neagra.Deci ai simtit bine laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aleator, mai recent. De obicei cu vreo ocazie. Acasa aproape exclusiv bere. Artizanala nefiltrata sau IPA de cele mai multe ori, ca cele mainstream imi dau digestia peste cap. Daca nu bere, un whisky sau un jagermeister, ceva.

| SilentRain a răspuns:

Niciodata, detest alcoolul
Coca-Cola minim 3 litri pe zi laughing

| PumpkinDoll explică (pentru SilentRain):

Te mai culci noaptea?rolling on the floor

| SilentRain a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Ce-i aia noapte? laughing

| PumpkinDoll explică (pentru SilentRain):

Exact rolling on the floor

| raMLesS a răspuns:

Combin berea cu cola, este genial gustul.
Pun 2/5 bere, 3/5 cola intr-un pahar cand beau, si e mare paharul.
Nu imi place sa consum berea simpla pentru ca mi se pare amara la gust.
Imi place vinul, in special cel alb, imi place vinul rosu fiert.
Bauturi simple, gustoase... Palinca ma ameteste una doua, de la visinata borasc, de vodka nici nu mai zic laughing
Tu cf?

| PumpkinDoll explică (pentru raMLesS):

Bere cel mai des, vodka si whiskey rar si de la tuica vomit

| anamariarot a răspuns:

Destul de rar thinking dar îmi place ginul tonic

| PumpkinDoll explică (pentru anamariarot):

Sa-ncerci vodka cu rodie si menta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Foarte rar poate de Revelion sau Craciun cand sunt nevoita sa ciocnesc cu cei dragi. Si atunci abia gust un pic din paharul de vin sau sampanie. Chiar nu mi face bine alcoolul oricat de putin as consuma.

| JackR a răspuns:

Nu am un "parcurs de regularitate". Beau... suficient (mai putin aseara, cand am scapat caruta la vale destul de rau sad ). In general, whisky sau vin, dar si cate o bere, din cand in cand.

| Justme1997 a răspuns:

Dacă se poate numi bautură alcoolică, Strongbow. Îmi place și Desperados și vinul. O dată la două săptămâni sau mai mult timp.

| PumpkinDoll explică (pentru Justme1997):

E bun la gust, merita sa bei asa din cand in cand.Da de cat sa dau 4-5 lei pe o sticluta d'aia, mai bine iau 2 doze de bere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o bautura preferatã, bere sau strongbow beau mai des.dar incerc sa nu le combin mai ales vinul, deoarece mi se face greticã laughing
Tãrie doar la ocazii.

| AlexDarius3 a răspuns:

Cate 3 beri pe seara, nu ma mai trezeste nici tancul rusesc. La meciul cu Steaua si Astra Giurgiu am baut apoape 4 sticle de bere blonda.

| deadhoe a răspuns:

Tedi

| Tpuist a răspuns:

Nu prea beau. Ultima oară am băut la ziua mea.