| aleix a întrebat:

Cat de impulsivi sunteti voi? Ce faceti sa va calmati? Fara sa luati pastile desigur.

Răspuns Câştigător
| TabooR a răspuns:

Pai ca sa te calmezi, trebuie sa te gandesti la altceva acum ar fi, un joc frumos, sa inveti, sa vorbesti cu prietenii. Dar, sa nu vorbesti despre cea ce te afecteaza uita asta in acel timp si ai sa vezi ca, va functiona.SUCCES

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu sunt impulsiva decat intr-o mica masura.Ma controlez destul de bine si nu ma las condusa de impulsurioh go on

| nobody_9468 a răspuns:

Sunt destul de impulsiva, insa cu timpul am realizat ca nu este bine.Inainte faceam ce-mi dicteaza sentimentele, insa acum aleg ratiunea. E posibil ca pe moment sa nu realizezi consecintele ce vor urma, de aceea in momentul de fata incerc sa le echilibrezbig grin.

Bafta.{ex'. just. a. tear.}

| Kitty a răspuns:

Ma pot considera ca fiind destul de impulsiva, uneori nu-mi convine deloc acest lucru. Ca sa ma calmez, ma gandesc bine ca nu merita sa ma consum/enervez pentru orice nimic/nimeni.

| Fifylici a răspuns:

Foarte impulsiva, ma enervez foarte repede si ca sa imi treaca plang, strang o perna in brate sau tip pana ma calmez. Furia mea nu tine decat 5 minute dar in alea 5 toti trebuie sa dispara din fata mea.Stiu ca nu este frumos ceea ce fac si sper ca intr-o buna zi sa pot controla iesirile de genu asta.

| Domyno a răspuns:

Dintre colegii mei de clasa, cred ca sunt cel mai impulsiv! Ma enervez repede (Din nimicuri bineinteles) si cam incep, sa-i indispun si pe ceilalti pentru ca ma leg de ei din orice motiv, ma mir cum ma mai suporta! Ca sa ma calmez, pentru a nu inrautati situatia, imi "infing" castile in urechi si ascult muzica, pentru a nu ii auzi pe ceilalti, si sa enervez iar! naspa nu big grin

| MonicutZZa a răspuns:

Ma calmez greeu. Cand fac crize de isterie fac ca toti dracii (tip, arunc cu lucruri, etc.). In general imi musc buzele de draci, dau cu picioarele in mobila sau orice si ma gandesc la iubitul meu big grin. Stiu, sunt nebuna.

| xxx_5362 a răspuns:

Incep sa maninc dulciuri, astea ma calmeaza...

| aleix explică:

Daca as manca dulcuriuri de fiecare data cand m-as enerva acum nu as mai avea 53 de kglaughingci vreo 200.

Fifylici asa mi se intampla mai mereu.cateva minute si imi sunt de ajuns numai sa nu fie nimeni in preajma mea ca altfel explodez. m-am saturat de starile astea.

Mai dureaza "ieri a lui..." pana sa ajung sa le exhilibrez si eu. e cam dificil

| just me :) a răspuns:

Pare amuzant si aiurea, dar cand profesorul meu de schi se enerva numara de mai multe ori pana la 10.Chiar merge...la mine cel putin. Poti sa incerci happy

Ma mai calmeaza si ciocolata laughing dar nu cred ca, CHIAR ma calmeaza, cred ca e doar o idee preconceputa big grin

Dar mai bine ar fi sa incerci sa nu te mai enervezi, spune da chiar daca faci tot cum stii tu, eu asa fac. Sau pur si simplu nu asculta. Gandeste-te la ceva placut.

Succes