| omulpaiangan a întrebat:

Cat de legal e ca un minor sa poarte la el pentru autoaparare un :
1. spray cu piper/gaz
2.baston telescopic
3.briceag
Funda.

5 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Briceag?
E cam periculos...

| Miranda29 a răspuns:

In general nimeni nu ar trebui sa detina aceste accesori cu el, ai putea face un curs de auto-aparare daca vrei sa stii sa te aperi, dar daca chiar tii la raspuns Spray-ul cu piper ai putea sa-l tii undeva doar sa nu il arati in public

| kzd a răspuns:

Eu am un prieten care de la 15 ani avea sray cu piper si nu l-a intrebat nimeni nimic.

| thegame12 a răspuns:

Mai bine iti iei un pumnal

| thegame12 a răspuns:

Mai bine iti iei un pumnal(e si usor de ascuns, il poti ascunde in incaltamite, buuzunar, husa de la telefon, etc...