| Ionciorbadevaca a întrebat:

Cat de mult ne ajuta diplomele pentru dosarul de admitere?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce fel de admitere, unde, la ce?

| Hyperion7 a răspuns:

Pai te ajuta sa pari mai inteligentrolling on the floor
Glumesc acum, dar diplomele au o importanță...hai sa zicem nu foarte mare,însă important e sa le ai,fie că vorbim de clasa a viii-a, fie că vorbim de clasa a xii-a, licență, master, doctorat, pentru că ai nevoie sa le ai la dosar pentru a-ți dovedi competențele teoretice sa zic.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca te referi la admiterea facultatii, atunci sa stii ca nu numai ca te ajuta, dar sunt si necesare. Fara diploma de bacalaureat cel putin, nu poti fi admis la o facultate. Si chiar daca o ai, depinde si care este media. Daca ai media mica, ai sanse mai mici sa fi admis. Daca ai media mai mare, ai sanse mai mari sa fi admis.