| croissant a întrebat:

Cat de multa ajuta cartile psihologice in dezvoltarea unui om?

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Depinde de cat de calitativa este acea carte. Cartile de psihologie se concentreaza pe psihicul unei persoane, in timp ce cartile de dezvoltare personala aduc un plus in formarea unui om.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cartile de dezvoltare personala nu te ajuta deloc, daca nu iesi din zona de confort, degeaba ai o bibloteca de carti de dezvoltare daca iubirea ta cea mai mare este zona de confort, doar 1% din cei care citesc asemenea carti si urmeaza acele sfaturi, extrem de putin, omul iti iubeste zona de confort, adaptarea fiind esentiala

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca nu valoreaza nimic DECAT daca omul respectiv are o problema si cartea adreseaza exact problema aia, altfel e batut apa in piua degeaba, pentru ca neavand problema respectiva e pur si simplu echivalentul unui manual scolar: daca nu ajungi in domeniul respectiv il inveti, iei nota si apoi uiti complet

poate ai vrut sa spui carti educative si/sau educationale, alea DA, ajuta, chiar serios!