| dori a întrebat:

Cat dureaza iubirea se zice ca doar 2 ani este adevarat?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

2? pff eu stiam de 3 laughing
hai sa fim seriosi tongue daca exista dragoste adevarata, comunicare, incredere poate sa dureze si 100 de ani. totul depinde de cei doi parteneri.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dureaza pana in momentul in care nu mai imparti.Pana in momentul in care nu te mai poti intoarce inapoi

| Bacemi a răspuns:

Iubirea dureaza cat e dat sa fie. Nu iubesti o singura data in viata. E o minciuna. Poti iubi de mai multe ori. Chit ca la un moment dat nu mai merge o relatie si cauti altceva. Dar asta nu inseamna ca nu ai iubit. Iubesti de mai multe ori si cat e destinat sa iti indrepti iubirea spre o persoana depinde de cum va potriviti si de anumite aspecte ale mediului exterior.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate dura 2 luni, 20 de ani sau toata viata (daca esti norocos!).

| Emena a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. unii ajung si la mai multi ani, altii chiar si la o saptamana sau mai putin

| Victoria a răspuns:

Cine ti-a zis prostia asta? laughing Iubirea nu dureaza la fel in toate cazurile, poti sa iubesti un timp sau poti sa iubesti o viata intreaga aceeasi persoana.

| Puf a răspuns:

Iubirea nu are un timp anume, nu e marginita, iubirea e libera, poate dura si o viata. Iubire e atunci cand simti ca ti-ai gasit sufletul pereche, cand persoana d elanga tine te intelege neconditionat si nu ar permite sa patesti nimic. E atunci cand ai incredere sa ii dai lui/ei sansa de a te distruge, insa sa ai incredere ca nu o va face. Iubirea nu are termen de valabilitate, iubirea daverata, cea superficiala poate dura doar cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea poate dura toata viata. Cel putin pentru mine, atata timp cat nu vor exista minciuni, tradari si alte lucruri de genul n-o sa dispara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare penibil ce intrebare ai pus. nu stiam ca iubirea are termen de valabilitatelaughingcine ti-a zis prostia asta?