| halooha a întrebat:

Cat m-ar costa sa-mi pun un singur dinte mi s-a rupt azi este chiar langa cel din jumatate va rog

2 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Pai daca e din dentatia definitiva iti trebuie fie o proteza semifizionomica (compusa din 3 elemente - cca 1200 ron metalo-ceramica) daca vrei 1 implant - in jur de 1400 ron, iar daca vrei o proteza kemenny (un dintisor de plastic cu o sa acrilica de culoarea gingiei - mai mult cu rol fizionomic decat in masticatie) vreo 400 ron. Cam astea sunt preturile orientative. Daca era un dinte din dentatia temporara (de lapte) iti trebuie doar un pic de rabdare. Succes!

| halooha explică (pentru DanAmarandei):

Deci un implant de un dinte 14 milioane sau 1 mil 400?