| Bianca777 a întrebat:

Cat se plateste pentru fiecare zi de intarziere a unei carti la biblioteca scolii?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Depinde de biblioteca. La cea judeteana din Constanta, parca, din ce imi aduc eu aminte, 'amenda' era undeva la 20 de bani pentru fiecare zi de intarziere. Sper sa nu gresesc.

| sierra1 a răspuns:

NIMIC - nu scrie nicăieri asta, e doar un bau-bau

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Poti sa nu mai dai raspunsuri daca nu cunosti?

| Kerre a răspuns:

Acum depinde de fiecare biblioteca taxa care ti-o pune sa o platesti pentru un numar zile de intarziere.De exemplu la mine in scoala nu trebuie sa platesc nimic, daca stau putin sa ma gandesc nu cred ca isi bate capul bibliotecara daca aducem sau nu o carte, apropo am o carte de 5 ani la mine luata de la biblioteca satului si nici pana acum nu ma contactat nimeni sa o returnez.

| Catalina990099 a răspuns:

2, 3 lei. Dar dacă te scuzi frumos, având un motiv credibil poate nu te mai pune sa plătești