| Cnd_Sebi_2001 a întrebat:

Câtă baza și aromă trebuie să pun pentru o sticlută de 100 ml?-tigara electronică

3 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Depinde de aroma, unele merg chiar si cu 5 % dar pentru shake &vape eu folosesc aproape 20%.
Oricum, cea mai importanta chestie e sa lasi sticla la macerat, agitand-o zilnic, pentru aprox o saptamana si in ultimele zile eu iti recomand sa o lasi fara capac, o sa-ti dea o aroma mai placuta, fara o eventuala aroma de alcool de la nicotina (asta daca folosesti nicotina).

Daca imi spui ce aroma vrei sa folosesti pot sa-ti zic mai sigur cantitatile, asa e destul de greu sa-ti recomand ceva.

| Cnd_Sebi_2001 explică (pentru adytzoi):

Aroma de vanilie si bapa pg vreau să fac o sticluță de 100 ml

| adytzoi a răspuns:

Ok, aroma de vanilie, da' de la ce producator? Difera destul de mult, plus ca aromele de vanilie is destul de complicat de facut sa fie ok...au nevoie de timp lung de macerare, in jur de 2 saptamani...