| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Cate funda trebuie sa strangi ca sa ajungi expert TPU? funda!

Răspuns Câştigător
| Autumnfeelings a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste postari (plus comentariile) http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 , si te vei lamuri mai bine.
Succes! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
În mod clar nu există un număr de fundiţe care te aduce automat la rangul de expert. De fapt, nu există nicio restricţie sau pas pe care să îl treci pentru a concura la acest titlu, în afară de a avea un minim de 500 de răspunsuri.
Tot ce trebuie să faci este să contribui cu adevărat la această comunitate prin intermediul unor răspunsuri folositoare, înţelepte, care reuşeşc să se distingă de cele ale altor utilizatori.
În momentul în care vei avea o contribuţie considerabilă pe site, activitatea îţi va fi observată de unul dintre administratori şi astfel vei avea posibilitatea de a deveni expert.

| Neimportant a răspuns:

Nu conteaza fundele, conteaza sa ajuti pe ceilalti cu cat mai mult. Daca te-ai uita la Comunitate sunt unii care au si peste 1000 de funde si nu sunt EXPERTI happy Numai TPU decide cui ii da titlul de Expert.hee hee Conteaza si ca ceilalti sa te nominalizeze.

| QuizMaster a răspuns:

Pentru expert TPU ai nevoie de minim 500 raspunsuri, dintre care 10% sa fie premiate cu fundita, adica trebuie minim 500 raspunsuri si 50 FUNDE.

funda?

| emima a răspuns:

Nu conteaza nr de fundite conteaza activitatea ta pe TPU

| Nikoooooooo a răspuns:

Muuuultelaughing

| Absinthe a răspuns:

Nu are legatura numarul de funde cu titlul de expert. Conteaza cat ajuti, nu cate funde ai.