| Linda a întrebat:

Cati dintre voi cititi carti asa ca va place, nu pentru ca trebuie? Vi se pare greu sa cititi carti? De ce?

Răspuns Câştigător
| sweet_girl_carmen a răspuns:

A citi e mult mai frumos daca o faci din pasiune si nu pentru ca trebuie... trebuie sa fie si o carte buna care sa te atraga si sa vrei sa-i afli povestea. e destul de greu sa citesti din obligatie!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cititul e cea mai mare pasiune a mea. Oricat as fi de obosita, nu ma culc niciodata inainte de a citi macar 2-3 pagini. Citesc in tramvai, in tren, in baie si in orice moment liber. Nu imi inchipui cum ar fi viata fara carti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu citesc pentru ca imi place. Si imi aleg singura cartile pe care sa le citesc... drept urmare nu mi se pare greu sa citesc pentru ca vreau sa stiu ce scrie in cartea respectiva.

| Casiana a răspuns:

Cred ca sa citesti este una din cele mai frumoase lucruri ale vietii, eu ador sa citesc si nu as putea sa stau fara sa citesc...:-X!

| Andraa a răspuns:

Si eu citesc pentru ca imi place... dar depinde ce...
cel mai mult imi plac sf-urile, si cartile de dragostelove struck...imi plac mai ales cele cu multa aventura...

| Orannginna a răspuns:

Orice ar zice oricine, mie imi place sa citesc. Romane de dragoste, drame, nuvele, sf'uri, absolut tot. Imi place sa citesc, o fac de placere a devenit un obicei in viata mea.
Am fost si in situatii de genul:
"-De ce citesti, v'a cerut la scoala?
-Nu, fara nici un motiv.
-Ce porcarie!", e foarte aiurea. Dar nu'mi pasa happy

| Gabry a răspuns:

Eu citesc pentru ca imi place!
Cand imi da profa ceva de citit(obligatoriu)nu stramb din nas cum fac altii, pentru ca nici nu stiu despre ce e vorba in acea carte, si poate fi interesanta.

| dEutSa_8892 a răspuns:

Citesc carti de dragoste, ca si cum as citi texte de dragoste pe net happy

singurele carti care le citesc de placere happy ma fascineaza happy

citeste o carte care iti place, alcatuit pe un subiect care te incanta, doar asa vei descoperii arta cititului! Doar citind cartile care iti plac!

| Irina a răspuns:

Imi place destul de mult sa citesc, dar in ultima perioada nu am mai avut timpsad

| WhiteWings a răspuns:

Eu citesc carti de placere aseara am terminat la rascruce de vanturi si ma apuc de invitatie la vals a lui mihail drumes e o activitate placuta pentru timpul liber si care te ajuta mult la vocabular.depinde ce carti iti plac nu e greu deloc sa citesti crede`ma

| Linda explică:

Ar fi interesant pentru mine sa raspunda cei sub 18 ani. Dar ma bucur ca cei de pe TPU se vede ca prima data au citit si dupa aceea s-au pus pe scris.

| larisa_8487 a răspuns:

Da citesc mult in vacante! special vacanta mare! atunci cand iau vacanta si stau mult degeaba m simt inutila si parca stau in loc...si cand voi ter, mina facultatea master doctorat nu ma voi opri din citit ma super relaxeaza.mai ales ador sa citesc cand merg cu trenu/masina la drum lung! sau la plaja; x! e ca un hobby pentru minehappychiar si acum citesc un roman se numeste "Femeia scump platita" iar in vacanta asta am citit inca trei carti destul de groase plus ca am si lucrat o lunatongue! nu citesc zi de zi k ma acapareaza alte tentatii dar cand pun mana pe o carte care imi place nu ma las pana nu o terminhee hee...

| selena_2212 a răspuns:

Recunosc ca unele carti le-am citit pentru ca trebuia.insa ma captivau si aleatongue Imi place sa citesc.si nu e greu deloc!

| rina a răspuns:

Eu citesc carti de cele mai multe ori doar din placere. Sint momente cind ma plictisesc de lume, de tot ce se intimpla in jurul meu, si atunci am nevoie sa evadez intr-o alta lume...fiecare carte are lumea ei...

| Official a răspuns:

Poi daca nu's din placere degeaba le citesc. Patesc adesea sa citesc carti care nu ma atrag si renunt pentru ca nu'mi intra nimic in cap! Ador sa citesc inainte sa ma culc sau in timul liber...ma relaxeaza! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu de expemplu citesc apoape orice prin in mana.Bineinteles trebuie sa fie interesanta cartea si nu plictisitoare.Nu mi se pare greu deloc, ba chiar ma relaxeaza.Cand chiar nu am ce face iau o carte si ma apuc de citit si daca imi place mult pana nu o termin nu o las din mana happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu citesc din placere.De prin clasa a treia am inceput sa citesc povesti, poezii si prin 5-8, m-am mai lasat de citit.Vara aceasta am redescoperit pasiunea de a citi.