| OMEGALIN a întrebat:

Caut moduri prin care sa fac ca vocea mea sa sune mai bine
Am auzit ceva de mancat oua crude?
Cat de bun e, stie cineva? E folositor?
Si stiti si alte moduri?

Răspuns Câştigător
| AndreeaRox a răspuns:

Cunoscutul remediu cu oul crud functioneaza la multe persoane, la fel si mierea de albine. Un ceai cald (dar nu fierbinte!) sau apa plata la temperatura camerei sunt alte remedii de ultim moment usor de folosit. Mestecatul gumei producand saliva poate imbunatati de asemenea conditia unui gat uscat.
Nu uita de vocalize!

| OMEGALIN explică (pentru AndreeaRox):

Multumesc pentru ajutor big grin
Si pentru ca sa imi ingros vocea mai tare, stii ceva? happy

| AndreeaRox a răspuns (pentru OMEGALIN):

Imi pare rau, dar 'leacuri' pentru o voce mai groasa nu cunosc. >.

| OMEGALIN explică (pentru AndreeaRox):

Multumesc oricum big grin

7 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Într-adevăr este cel mai bine să mănânci ouă crude, dar nu te apuca să ți le torni în gură cum le torni în tigaie. Ouăle trebuie înțepate și supte ca să se prelingă ușor pe gât. Eu personal folosesc mierea. Nu este o metodă atât de bună ca oul, dar este mai ușor...

| OMEGALIN explică (pentru AlexeHellsing):

Eu obisnuiam cand eram mai mic, sa iau doar galbenusul, il amestec cu zahar, nu e bun? big grin

| AlexeHellsing a răspuns (pentru OMEGALIN):

Și eu o făceam când eram mic, dar acum m-am săturat...

| OMEGALIN explică (pentru AlexeHellsing):

Si eu, dar vreau neaparat o voce mai buna big grin