| ionika a întrebat:

CE activitate educativa ae trebui sa fac la varsta de 10 ani ca ma plictisesc, vreau raasp urgent va rog.

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

La 10 ani poti sa faci foarte multe activitati educative, poti sa citesti o carte recomandata de parinti sau prieteni, poti sa inveti sa canti la un instrument muzical, sa faci sport, sa mergi in parc cu prietenii, sa mergi la spectacole de teatru, poti sa desenezi, sa dansezi sau sa intri pe internet unde iti poti satisface toate curiozitatile.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Citeste carti, asculta muzica, iesi cu prietenii, gaseste-ti unele pasiuni cum ar fi origami.

La varsta asta cea mai mare bucurie a mea era sa citesc.

| Deea a răspuns:

Hoo fato de cate ori pui intrebarea asta?

| zumba zumba a răspuns:

Joaca-te cu catelul big grin

| BuLLetBtwin a răspuns:

Pai fa-ti un hobbi eu la varsta ta (acum am 12 )eram pasionat de electronica.

| Denny a răspuns:

Incearca pictura sau invata sa canti la un instrument muzical. Eu cant la chitara. Sau daca te pasioneaza, incearca inotul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste cat mai mult.

| monykhatpu a răspuns:

Ce ti-ar place sa inveti? Despre flori, despre animale, ti-ar place sa inveti o limba straina, sau sa aprofundezi matematica?

| alinootza a răspuns:

Buna ionika! Sunt f multe lucruri p care un coipl de 10 ani le ar putea face
de ex:-pai citii o carte, poti desena
-iar ca activitati extrascolare(adica in timpul liber)-vara de ex:poti juca footbal, tenis, poti merge la bazin, poti face o plimbare si poti admira natura, poti merge la picnic! si iarna-poti askul; ta muzicaa, poti merge la patinoar insotit de parinti dau prieteni, poti juca jocuri la calculator, sunt f multe lucruri p care le poti face!
sper ca sfatul meu sa iti fie d foloshappy