| Frogie a întrebat:

Ce alegeti... Dragostea sau prietenia adevarata? ( tineti cont k prietenia o puteti gasi si alaturi de persoana iubita ) big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca poti gasi prietenia alaturi de persoana iubita. Daca ar fi sa aleg mi-ar foarte greu dar cred ca as pune dragostea pe primul loc...big grin

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca dragostea ar fi o dragoste adevarata si daca amandoi ne iubim as alege dragostea. happy
Mai exista si prietenie adevarata dar este cam rara.happyE pe cale de disparitie.

cami
| cami a răspuns:

Nu, nu cred in prietenie. Insa alaturi de persoana iubita, cred ca o sa gasesti din belsug si iubire, dar si o prietenie Adevarata happy

| inna a răspuns:

Dragoste adevarata, asta s-a dovenit ca ar putea exista, in schimb prietenie adevarata nu exista asa ceva... ceva experienta in spate, d'asta spun.

mlm
| mlm a răspuns:

Dragostea adevarata este cel mai frumos si mai sincer sentiment, in cazul a doua persoane care se iubesc.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

1. Nu pot alege intre astea doua pentru ca: daca persoana de langa mine ma iubeste, nu imi ingradeste libertatea de a-mi alege prietenii, indiferent daca ii plac sau nu. Mai ales ca eu, la randul meu, nu ingradesc libertatea. Apoi, prietenii, daca sunt prieteni adevarati imi respecta decizia in legatura cu dragostea mea. Eu iubesc, nu ei, eu sarut, alint, sufar, plang, nu ei. Ei, daca sunt prieteni, sunt alaturi de mine in toate aceste momente.
2."Daca nevasta e pe cale sa iti devina prietena, e timpul sa-i propui unei prietene sa-ti devina nevasta". F. Beigbeder

prfml
| prfml a răspuns:

Sunt prea pretentios incat sa aleg una dintre ele, desi cam ambele inseamna una, adica iubirea.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Este si adevarat si nu. Uneori, foarte rar, se intampla sa ramana prieteni dupa o dragoste, dar iti trebuie o mare tarie de caracter. Vezi tu, un foc se poate aprinde usor, dar este extrem de greu sa-l stingi, cu toate comitetele pentru situatii de urgenta.

Eu zic sa nu fi prieten adevarat cu nimeni... toti te vor fura.Profita tu de prostia altorawinking

| canarita a răspuns:

Eu le aleg pe amandoua, altfel nu se poate... iubesti pe cineva in care poti avea incredere, care te ajuta la greu, care pune umarul langa al tau...pasiuni nebune si prostii de alt gen sunt asa...pentru pierderea timpului in lipsa de ocupatie

| cutza a răspuns:

Daca se refera la aceeasi persoana atunci depinde de ceea ce simt eu pentru ea!

| antonelk a răspuns:

Mda exact asa mi-a pus intrebarea prietenul meu din cauza celei mai bune prietene a mele ca a facut multe chestii si o considera curva straight face si nu vrea sa creada lumea acelasi lucru si despre mine fiind tot cu ea sad si m-a pus sa aleg el sau ea laughing) si bineintelesa cu greu l-am ales pe el :X big grin

| eu_3271 a răspuns:

As alege dragostea adevarata, pentru ca in cazul asta exista si prietenie intre cei 2. Din pacate incep sa cred ca nu prea exista niciuna din cele doua sad

| noname_3387 a răspuns:

Dragostea.
prietenia nu dureaza mult. o s vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege dragostea adevarata deoarece cum s-a mai spus prieteni adevarati nu prea mai exista ...doar daca stii bine unde sa ii cauti ...si atunci poate o sa ii gasesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu demult nu credeam ca exista prietenie adevarata. azi pot spune ca m-am inselat, si ca am gasit o persoana in stare sa ma inteleaga fara sa-i spun absolut nimic. sper ca prietenia noastra sa dureze o vesnicie

| samantha_5298 a răspuns:

Aman2... nu poti alege chiar daca persoana iubita iti ofera si prietenie ...asta deja este alt subiect happy sunt lucruri pe care lui nu le poti destainui de aceea exista cel mai bun prieten... asta in cazul in care nu vrei sa te izolezi... insa daca as fi pusa in situatia in care as fi nevoita de circumstante sa aleg, as alege DRAGOSTEA! pentru ca in viata iubesti o singura data cu adevarat!