| alexandra_1780 a întrebat:

Ce alegeti intre munte si mare?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

100% munte, la cabana (este o cabana unde merg de cativa ani ), de ce? pentru ca atunci cand merg in vacanta sau sa ma relaxez prefer un loc mai putin populat... avand in vedere ca zi de zi lucrez cu oamenii imi doresc liniste, aer curat, sa fiu doar cu cei dragi... sa uit de agitatia de la lucru... imi iubesc munca foarte mult insa uneori simt ca e prea mult... de aceea prefer sa merg la munte cate 2 saptamana sa ma recreez, urc muntii, ma plimb, fac poze, ma joc cu fetita mea... stau cu sotul meu la un film bun... etc... la mare e bine sa mergi cu gasca mare, e frumos nu zic insa e fff multa lume... cand eram adolescenta iubeam marea mult tocmai pentru ca imi placea agitatia... insa acum ma multumesc cu muntele si cu compania celor dragi ...vin de acolo mereu odihnita si gata de o noua provocare...

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mare pentru ca acolo stau tongue big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happy Simona avem ceva in comun happyIntrebarea asta am pus-o si eu big grin
Eu as alege marea.Nisipul fierbinte, soarele...love struck

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Munte

| inna a răspuns:

Munte, aer curat si peisaje de vis...ador sa merg la munte :-x.

| Nastia a răspuns:

Muntee!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Muntele.

| Mwhahahaa a răspuns:

Imi plac ambele... Dar marea ma fascineaza:X Imi place cand rasare soarele... Dimineata la 5, 6:X Imi plac valurile marii love struck Zgomotul lor love struck
ahh:X:X:X:X

Si muntele e foarte maretz!
Imi place muult...love struck

Dar marea ramane in prim plan...hee hee

| JustMeFlory a răspuns:

Mareee vara si iarna munte! desi ma duc destul de des la munte la niste rude apropiatebig grin

| Chocolate a răspuns:

Imi plac amandoua:X:X
Munte: privelisti frumoase...:X:Xaer curat, iarna zapada:X...pasarile canta, cerul e albastru.brazii inalti iti cutremura privirile... flori incantator de parfumate si mireasma ierbii primavara iti armonizeazarza starea:X
Marea:linistita... dar si puternica. poate fi si violenta.briza marii iti incalzeste sufletul si trupud... apa, delfinii, pestisorii.:X:Xsoarele mare si stralucitor poarta coroana sa zi de zi iar regina luna se ridica la cer ca o zeita a noptii...totul e frumos, nu pentru alege, amandoua sunt superbe:X...marea este recomandata pentru tratament pentru oamenii ce sufera de bronsita astmatiforma sau astmhappy...10 zile pe an si se zice ca se rezolva... iar muntele se recomanda celor agitati ce vor sa scape de lumea stresului ce cauta putina relaxare...
Distractie placuta acolo unde alege inimahappy

| RetroX a răspuns:

Oriunde, atata timp cat merg cu prietena. love struck
Prefer muntele totusi! Nu prea imi place soarele!hee hee

| crisS a răspuns:

Mare clarhappy

| Stixie a răspuns:

Apă... apus de soare... păsări.peşti...:X:X
Ce poate fi mai frumos?:X
Aaaa...eu şi iubitul meulaughing

| wannabe a răspuns:

Mare

| naty_3185 a răspuns:

Muntele! omul vrea sa scape de caldura din orase, relaxandu-se la umbra, bucurandu-se de aerul curat si natura! dar si marea este misterioasa si frumoasa! valurile aduc cu ele scoici, caluti de mare, din care putem confectiona diverse lucruri! sa vezi un rasarit de soare la mare este un lucru mirific! mingea uriasa de foc, rasare in fiecare in fiecare dimineata, bucurand turistii!

| unbaiat a răspuns:

Muntele de departe...

| girl16flo a răspuns:

Pai muntele %

| anonim15 a răspuns:

Eu cu toate ca stau la munte, tot muntele il aleg:e aer curat, te plimbi in natura... e foarte frumos

| Simon_7286 a răspuns:

Muntele lui Venus

| Crisu_8842 a răspuns:

Marehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îmi place și aerul curat de munte dar și razele soarelui care atinge pielea.
Ambele și împreună, adica reciproc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munte.

| georgi_6258 a răspuns:

Marea...mai ales acum vara. apa, valurii, nisiphappy