| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti psihologie sau filozofie, argumentati.Colegiu sau liceu teoretic care este diferenta dintre cele doua? Materii stiinte sociale si filologie clasele 11, 12 si bacul la ce il dai la aceste profile? Teme si jocuri nokia x3 00.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Eu una aş alege filosofia pentru că îmi place şi am aprofundat-o foarte mult în ultimul an ( pentru Bac şi pentru admiterea la facultate ). Depinde ce fel de colegiu... Dacă-i naţional, evident e mai bun decât un liceu teoretic. Dacă-i tehnic, mai bine alege liceul teoretic. Şi la SS şi la filologie dai Bacul la română, istorie şi o probă la alegere din următoarele obiecte: geografie, logică, psihologie, sociologie, economie, filosofie. În ultimii doi ani, la SS, scăpi de latină, bio, chimie, fizică, muzică, iar la filo scăpi de mate, bio, fizică, chimie, dar în locul lor faci o materie numită Ştiinţe. Iar latina rămâne o materie de bază pentru filologie, întrucât dai teză în fiecare an la latină.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat