| DuDaaaaa a întrebat:

Ce as putea face pentru a-mi albi dintii?
PS :ma spal pe dinti de 3 ori/zi!

Răspuns Câştigător
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Da-te cu lamaie
functioneaza sa stiihee hee

5 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Nu stiu nici o metoda in afara de stomatolog,oricum din cate stiu,lamaia si bicarbonatul dauneaza,rau de tot, dintilor, adica practic iti rod dintii, si provoaca carii(iarta cacofonia), deci nu vrei sa faci asta.Nici guma nu vrei sa mesteci prea multa fiindca provoaca saliva excesiva, ceea ce duce la erodarea dintilor.In concluzie sfatul meu, consulta-ti un dentistulhappy

| Printzess a răspuns:

thinking paihee hee am auzit de la cineva sa te freci cu sare pe dinti.iti intareste gingiile si iti mai albeste dintii

si trebuie sa te speli dupa fiecare masa:* guma sa mesteci cat d multalaughing si eu fac tot asablushing

si ar fi bine sa consulti si un medin stomatologwinking el o sa.ti zica ce e de facut poate iti da o alta pasta d dinti.sau iti face tratament de albireblushing:X

funda:X?

| Dragosh195 a răspuns:

Du-te la dentist si intreaba-l cum sa te speli siti zica...Albire garantata

| AlcoholicSmile a răspuns:

Du-te la stomatolog si fa-ti o inalbire dentara

| janet a răspuns:

Eu imi pun pe periuta de dinti bicarbonat de sodiu si functioneaza