| 120daniela123 a întrebat:

Noi la scoala tragem la biletele si ne facem cadouri de craciun reciproc...
acum intrebarea mea este : mi-a cazut un baiat. nu stiu ce sa ii iau nu-mi place de el adica nu vreau sa-i iau nimic prin care sa inteleaga ca-l plac.nu prea ma pricep la cadouri pentru baieti.
ceva simbolic de craciun..deci ce pot sa iau? astept cat mai repede si cat mai multe pareri. dau funda
P.s.: anul trecut de exemplu i-am facut cadou unei fete din fericire care macar era prietena mea si i-am luat un ingeras caci asa o vad eu prin ochii mei dar acum nu stiu ce.nu am nicio relatie cu el nici de prietenie nici de altceva nu prea ne bagam in seama dar asta e. deci VAAAAA ROOOOOGGGG AJUUUUUTATI-MAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Fie ca vorbesti,fie ca nu vorbesti cu baiatul ala,tot trebuie sa-i cumperi ceva,ca dupa aia iti imaginezi ce jenant ar fi pentru el daca ar fi singurul care nu a primit nimic.
Poti sa-i iei un ingeras,cum i-ai luat prietenei tale, sau o carte, sau un ursulet din plus, o cana personalizata de craciun.
Chiar daca il placi sau nu, asta e spiritul craciunului.Si poate, cu ocazia asta, poate veti incepe sa vorbiti big grin

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cand am avut odata sa ii iau unui coleg cadou i-am luat o bricheta din aia mai "interesanta", de la un magazin de cadouri. Am dat vreo 30 de lei pe ea si m-a certat mama dar cica i-a placut.

Baieti...nu prea ii nimeresti bine usor. Ia ceva ambiguu. Nu impopotoneli de Craciun.

http://dssmile.wordpress.com/

| Rozetta a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza daca il placi sau nu conteaza spiritul Craciunului!

cu cadoul a-I putea sa-i iei o cana personalizata de craciun sau un brelog simpatico si o felicitare de craciun ( nu conteaza sa fie scump conteaza gestul) sau poti sa ii iei doar o felicitare cu un mesaj simplu de genul :,, Craciun Fericit,,